Avaleht / Eesti / Investeerimisblogid / 2017. aasta kokkuvõte

2017. aasta kokkuvõte

Smorgase kohvik Sanuris

Istun hetkel Sanuri rootslaste kogunemiskohas, Smorgase nimelises kohvikus ja libistan jooki nimega Detox. Käes on aasta 2018 ja viimane aeg eelmine aasta kokku võtta. Kui 2016. tuli meile Florida mullivannis, 2017. Tabasalu vihmas, siis 2018. saabus seekord Balil mere ääres rakette vaadates ja närvimürgi kohta Wikipediast lugedes. Nimelt sattusime rannamüüril istudes vastamisi elukaga mis kannab ladina keelset nime Laticauda colubrin ja hüüdnime Bali merekobra. Tegemist siis elukaga, kes muidu elutseb meres aga käib öösiti rannas kivide vahel kondamas ja kelle hammustus on inimesele surmav. Vot siis!

Aga tagasi aasta kokkuvõtte juurde. Lühidalt oli elu suhteliselt Hugo tähe all – kellel beebi majas, see teab. Olid nii pulmad kui ka matused. Sporti tegin vähem kui eelmistel aastatel ja kõigega läks kauem kui algselt planeeritud. Näiteks pidi algselt juba septembris saama valmis uuendatud versioon RSÕ-st, siis nihkus tähtaeg novembrisse, siis detsembrisse ja nüüd hakkan peagi numbreid juba kolmandat korda uuendama. Aga hea uudis on see, et nüüd lähevad sisse 2017. aasta lõpu numbrid, Tallinna Vee kohtusaaga saab parema kajastuse ja ka laojääk on peaaegu otsas. Nii, et usun, et tasus ootamist. Olen saanud juba head tagasisidet raamatu sisu osas ka:

Ja kõikide krüptomeeste rõõmuks on raamatus ka eraldi pikk peatükk plokiahelast, bitcoinist jms. Praeguse seisuga peaks raamat trükist tulema kusagil veebruaris. Aga eks näis…

Mis siis 2017. aasta eesmärgid olid? Kui vaadata eelmisest aastast järele, siis hakkab silma, et plaan oli 208. võtta vastu Uus-Meremaal (FAIL), teha parem tulemus triatlonis (FAIL), sõita läbi Eesti pikim matkarada (FAIL) ja Etappe de Tour. Selle viimase tegin ka ära ja oli megalahe! Olen ka tulevaks suveks ennast kirja pannud ja käsi südamel, see on ikka hea mott trenni tegemiseks ja kaalu jälgmiseks. Aga kuna mingeid kilomeetrite eesmärke aastaks polnud, siis ega neid ka väga ei tulnud. Vigadest õpitakse ja 2018. lähen taaskord 10K püüdma!

Peep Vain soovitas kunagi võtta iga aasta kokku kuude kaupa ja panna iga kuu kohta kirja üks äge või meeldejääv sündmus. Millest 2017. siis koosnes?

Piimapõrsas ehk Babi Guling on kohalik pulmatoit

Jaanuaris käisin USA-s SW-ga GRS-i reisil ja töövarjutasin Great American Fundraisingu müügimeest ja SW Investments finantsplaneerijat. Veebruaris oli meil SW Sizzler, mis oli ühtlasi Hugo esimene välisreis! Lisaks jäime perega nädal kauemaks Tenerifele ja kütsin rattaga kõvasti kilomeetreid. Märtsis käisime Maria ja Hugoga SW müügijuhtide treeningul Münchenis, väisasime BMW muuseumit ja Hitleri õllekeldrit. Aprillis pidasin oma 35. aasta juubelit ja käisime taaskord SW müügijuhtidega Horvaatias nädalasel reisil (nii vaadates on  aasta ägedamad hetked ikkagi väga tihedalt SW-ga seotud!). See oli siis Hugo 3. välisreis 😉 Mais osalesin elus esimest korda Tartu Rattarallil, mis oli megalahe üritus. Kuu lõpus põrutasin juba Nashville ja juuni möödus USA-s ringi sõites ja meie raamatumüüjaid töövarjutades. Taaskord tegime seda Erkiga koos ja oli väga äge! Tegime Bentonvilles ühe pikema rattaotsa ka ja väisasime Walmarti muuseumit. Juuli tähtsündmus oli muidugi poissmeeste alpilaager Prantsusmaal ja sellega seotud rattasõit. Augustis käisime perega korduvalt Hiiumaal ja sõpradega Peipsi ääres. Septembri tähtsündmus oli 1. september, kui meie pere sai endale esimese koolilapse. Oktoobris olime SW müügijuhtidega uue hooaja avapaugureisil Hispaanias. Novembris vahetasime välja maja küttesüsteemi, kirjutasime raamatut, värbasime SW-sse tudengeid, käisime ootamatult lahkunud sugulase matusel  ja ootasime detsembrit 😉 Ja detsembris võtsime oma 10. pulma-aastapäeva vastu Balil mererannas meie auks tapetud seapõrast süües ja kohalike vanameeste “ratu ayut” (selline löökpillidest ja vilepillist koosnev ansambel) kuulates. Veelgi toredam oli, et saime seda teha koos Märdi ja Silvaga, kes nädal varem abieluranda olid jõudnud ja nüüd meie pealt hirmuga nägid, milline ühe lastega abielupaari argipäev välja näeb 😉 Ja ongi 2017. aasta kokku võetud 😉

Nagu eelnevast näha, siis jääb mulle meelde eelkõige reisimine ja seega tahaks seda ka 2018. aastal kõvasti teha. Juba on lukus plaanid SW-ga Shotimaa külastuseks ja aprillis läheme seekord SW müügijuhtidega Dubrovniku asemel Rhoodosele. Sain sinna kaasa smuugeldada ka oma ema ja isa, nii et see saab olema üks tore reis! Juunis olen taaskord USA-s, Jõulud tahaks seekord Murimäel või Elvas veeta ja aastavahetusel plaanin külastada oma vennaraasu New Yorkis. Tuleb äge aasta! Kui nüüd seda teksti uuesti lugeda, siis tahaks siinkohal SW-le ühe suure aitähhi öelda – väga äge seltskond ja ägedad reisid! Nii, et kui keegi mõtleb, et kas kõva töö ja pingutamine ikka ära tasub, siis jah, tasub küll! Sellel suvel oli meil esimene vend (Tõnn Luts), kes sai müügijuhiks üksnes 2 aastaga – nii kiiret karjääri ikka annab mujalt otsiada!

Aga räägime siis ikka rahast ja investeerimisest ka.

JÄTKUB

 

 

 

The post 2017. aasta kokkuvõte appeared first on Kuidas saada rahaliselt vabaks.



originaalpostitus

Investeerimisest ja rahalise vabaduse saavutamisest rääkiv blogi. Lisaks kuuülevaadetele on ka palju muud materjali.

Loe samast kategooriast

EBAreaalne, ma kirjutavat “harivat blogi” ja sain Eesti Blogiauhinnad 2018 internetikarika!

Kes märkas ja kes mitte, aga eelmisel nädalal ajasin oma blogis ja feisbukis taga maski. …