Avaleht / Välismaa / Elu välismaal / 50 ideed, millest kirjanik võiks blogida: minu päev, illustreeritud fotodega

50 ideed, millest kirjanik võiks blogida: minu päev, illustreeritud fotodega

Ma hüppan kolmeteistkümnendast päevast üle ja liigun otse neljateistkümnenda juurde ehk: “Päev minu elus, illustreeritud iga tunni aja tagant tehtud fotodega”. Olen ka varasemalt selliseid päevaplaani tutvustavaid postitusi teinud ja neid saab lugeda siit: baristatöö Uus-Meremaa vulkaanil, rajaohutuse töö samal vulkaanil ja USAs Breckenridge’s olemine.

Nüüd sain sama teha Eestis olles. Panin ühel ilusal päeval äratuskella iga tunni aja tagant tirisema ning hakkasin aga plõksima. Tulemus sai selline:

a

Kella poole kuue ja kuue paiku on mul isiklik äratus ehk Bryan helistab ning me saame vähemalt pool tunnikest juttu ajada, enne kui tema magama läheb ja mina end voodist välja ajan (mõnikord jään uuesti magama ka). Soojad draakonitega sussid sobivad hommikusse väga hästi ja algul kooserdangi nendega ringi. Nende sussidega käimine nõudis muide harjutamist, sest draakonite pead on nii suured, et kippusin igale poole kinni jääma.

b

Tähtis lisand päeva ehk hommikune kohv. Enne jõin pätikat aga praegu on kapslitega masin, nii et puhas nauding. Ja kui tööl veab, siis teevad ülemused ise kohvi ja see on tõesti maailma parim kohvi. Värskelt jahvatatud, grammitäpsusega kaalutud ning siis lõpetuseks õigel temperatuuril vee kasutamine. Piima ja suhkru lisamine oleks antud juhul joogi rüvetamine.

c

Aeg tööga alustada! Võtan aga oma nimekirja ette ning vaatan, mis on sellised mõnusad kerged hommikused sutsakad, mis saab kiirelt tehtud, et siis päevaplaanist maha kriipsutada.

d

Hommikusöök valmib seal oranžis kruuskausis (riisihelvestest tehtud puder) ja ma ise teen lõunat kaasa. Lõunaks on tavaliselt võileib ja müslibatoon ning kui mäe peal peaks minem arvatust kauem (nt kui mulle tuleb kell 19 tund), siis saan alati ka kohvikust midagi haarata. Lõunakarbiks on muide see väga lahe kott, mille Disneylandist ühest poest allahinnatud riiulilt leidsime.

e

Ma pean ühe posituse tegema ka oma bullet journal märkmikust, sest see on üks parimaid asju, mida ma kasutama olen hakanud. Nädalaplaan on alati silme ees ning iga päev on kirjas ülesanded, mis on vaja ära teha. Tegemist ootavat ülesannet märgib täpp, tehtud ülesannet rist ning edasilükatud ülesannet paremale näitav nooleke.

f

Suurema osa ajast olen tööle kõndinud. Üle maalapi, läbi võsa ja siis tipa-tapa maantee ääres. Umbes poole tunniga olen kohal, sest mägi ei ole tegelikult väga kaugel. Pildil on ka puudelatvade tagant paista.

g

See tore päev, kus ma tööle jõudes ja saapaid jalga pannes avastasin et suusasokid jäid koju. Suusasokke ma kodus jalga ei pane, sest muidu on need selle aja peale juba niisked, kui on vaja suusasaapad jalga panna ja jalg hakkab külmetama. Seega tulevad suusasokid seljakotis tööle aga tol päeval olid need jäänud koju voodi peale… Õnneks olid mulle jalga sattunud Icebreaker’i meriinosokid ja nendega oli lausa üllatavalt mõnus olla. Teinekordki.

h

Esimene tund. Minu õpilased on kõik kollaste vestidega lapsed, kes seal üleval nõlva otsas seisavad.

i

Järgmine tund. Sedakorda oli üks õpilane ning kui õigesti mäletan, siis me tuleme just lumeinglite tegemise pausilt, et suusad pisut puhata saaksid.

j

Veel üks tund! Nagu näha, siis suurema osa päevas ma veedangi meie kõige pisemal nõlval, mille kalle on küllaltki sarnane mõnele parkimisplatsile (olgu, veidike järsem) aga mis seetõttu on ideaalne koht õppimiseks.

k

Kiire snäkk rendipoiste küpsisepakist. Enda lõuna olen selle aja peale juba nahka pistnud.

ll

Ja veel üks tund. Aga nagu näha, sain sedakorda pisut kõrgemale mäele minna.

m

Ning aeg koju kõndida. Mõnikord saan autoga ka, kuid tihtipeale on selline tööle ja koju kõndimine hea puhkus ja võimalus telefoni teel kellegagi lobiseda. Tihtipeale on selleks Kati aga kui Bryanil on vaba päev, siis kasutan seda ära ning helistan talle, et saaksime vähe pikemalt rääkida kui pool tundi päevas.

n

Verikäkk, hapukoor, roheline sibul ja kapsasalat – mmmmmm! Õhtusöögi kõrvale proovin mitte arvutis passida, vaid loen raamatuid. Hetkel siis järjekordne laviiniteemaline raamat pooleli.

o

Ja tagasi tööd tegema!

p

Füsioteraapiat teen ka endiselt, kuigi harjutusi teen momendil vähem ja keskendun rullimisele ja venitamisele. Pildil ei ole näha olulist lisa – telefoni. Ausalt, ma ei suuda ennast niisama rullida ja venitada aga kui telefonist mingi huvitav video käima panna, läheb aeg lennates.

q

Ja tagasi arvuti taga tööd tegemas. Ainus vahe on see, et liikusin tugitoolist diivanile, et saaksin jalad välja sirutada ning põlvele veidi puhkust anda.

r

Ja viimane pilt! Videochatt Facebooki vahendusel. Meie Colorado sõbrad hakkavad kolima ja lõpetavad oma t-särgi poe äri, nii et meil oli võimalus endale t-särke valida. Bryan näitas ette ja mina aga valisin.

Nagu ma jaanuaris Colorados olles ette ennustasin: “…sest raudkindlalt leian ma Eestis mustmiljon asja, mida teha ja kust on kirjutamiseks keerulisem aega näpistada.” Asi pole selles nagu oleksin kirjutamise ära unustanud või kõrvale jätnud, lihtsalt hetkel on see veidi teises vormis, kui näiteks detsembris. Ma käin lugejatega kohtumas, kirjutan blogi, ning teen mõttetööd, lood edasi areneksid. Ühe loo kondikava olen juba kirja pannud, siis ümber mõelnud ja nüüd uue variandi paberile visandanud.

Mul on erineva kirjutamisintensiivsusega perioodid. November, detsember ja jaanuari algus olid kirjutamise mõttes väga tihedad. Nüüd on väike talvepuhkus olnud ning vaja on olnud tegeleda ka argipäevasemate asjadega. Ja kui lumi ära sulab, küll siis tuleb jälle päev, kus ma saan tunde ja tunde mõne oma teose taga nokitseda.originaalpostitus

Ene

Loe samast kategooriast

Prügikoll, kodused toidud ning VIISA!

Ühel hommikul kodust 6.40 hommikul välja astudes, et tööle minna, leidsin eest ühe naabritest meie …