Avaleht / Elu / Arvamusblogid / Aastaajad – miks me rahul ei ole

Aastaajad – miks me rahul ei ole

Tavaliselt kipub olema nii, et kui on suvi, tahetakse külma ja talve ja kui on talv, siis tahetakse just sooja ja suve, aga miks ilmaga rahul ei olda?
Minu meelest on see huvitav, et me elame kohas, kus on 4 aastaaega. Meil on külm talv, soe suvi, tärkav kevad ja enamasti sombune, kui ilusti lehtes sügis.

Kui nüüd mõtlema hakata, siis alati leitakse asju, mille kallal vinguda. Olgu selleks siis ilm, vara ärkamine või midagi muud, aga alati on midagi. Kuid miks ei keskenduta heale ja sellele, mis on just nüüd ja praegu? Miks tahetakse midagi, mida ei saa? Kui keegi seda teaks, oleks väga lihtne elada.

Ega ma ise pole ka mõni pühak, kes mitte kunagi ei vingu. Oh ei, kaugel sellest. Mina olen vist põhivinguja, isegi siis kui põhjust tegelikult ei ole, kuid ma ei mäleta millal ma viimati ilma üle vingusin… Aga noh… ega enda asju niimoodi vist ei mäletatagi, ikka teiste omi, et neile neid aeg-ajalt ikka meelde tuletada.

Mulle meeldib talv. Mulle meeldib, kui õues sajab paksu lund. Ma olen hull külmavares, aga kui lumi õues olles nii ilusti vastu särab, siis ununeb seegi, et tegelikult on mul kohati veidi jahe. Mulle meeldib, see, et kui lumi on maas, tundub see pime aeg palju valgem. Õues läheb ju varem pimedaks ja hilja õhtul jalutades tundub ümberringi kõik palju hubasem, sest maa ei ole must.

Eriti meeldib mulle, kui hakkab sadama esimest lund. See õhin inimeste silmades ja kuidas terve internet on täis “Lund sajaaaab” postitusi… Kohati jah on tunne, et neid on liiga palju ja kõik ju isegi näevad, mis toimub, kuid igaüks  tunneb seda sama rõõmu ja tahet seda sündmust teistega jagada. Lisaks on jõulud!!!!! Need mandariini ja verivorsti lõhnad… Lisaks tuled, kodukaunistused ja kingitused. See jõulurõõm, mida saab jagada oma perega, ei asenda miski.

Mulle meeldib kevad, sest see on aeg, kus lumi tasapisi sulab ja kõik hakkab vaikselt õide puhkema. See tunne näha lume alt piilumas esimesi kellukesi ja lillekesi, on kuidagi nii armas. Nad on nagu väiksed beebid, kes alles sündinud ja otsivad oma kohta siin maailmas, tahavad eksisteerida ja et neid hoitaks. Kevad on selline aeg, mis on täis rõõmu. Päike tuleb taas pilvetagant ja hakkab kergelt sooja andma ning saab loobuda paksudest vammustest, mida kogu talve kandma pidime. Lõpuks võib selga tõmmata õhemad joped ja jalga kevadsaapad.

Mulle meeldib suvi, sest see on aeg, kus inimesed on kuidagi pingevabamad. Päevad on pikemad, valget aega rohkem. Lisaks toimub nii palju erinevaid üritusi, festivale ja kontserte. Saab kanda õhukesi riideid ja ei pea mõtlema iga kord õue minnes, et kas mul on ikka kindad ja müts ja sall olemas. Suvel on kõik juba õides. Saab süüa oma aia õunu, marju ning kellel on peenrad, siis ka muid saaduseid sealt. Saab veeta mõnusa pika puhkuse kas pere või sõpradega ja justkui ei pea muretsema millegi pärast.

Mulle meeldib sügis, sest esiteks, siis on mu sünnipäev. Kõik on värviline ja puud on õuntest rasked. Sügise lõhn on mõnus. See on selline aeg, kus kõik hakkavad tasapisi talveks valmistuma, korjavad ära veel viimased saadused aiast, teevad õunamahla ja naudivad aega, mis eelneb talvele. Kus kõik on värve täis, kus tuppa saab tuua lehti, oksi 🙂

Nautige aega ja elage hetkes!

Kallid-paid,
T.originaalpostitus

identicon
Minu blogi teemad varieeruvad seinast-seina. On juttu ilumaailmast, toidutegemisest, erinevatest tähtpäevadest, traditsioonidest ja käsitlen ka igapäeva elu ja muresi.

Loe samast kategooriast

Lisakommentaaride ja -arvutustega: lastetusmaksule ei, aga kodanike solidaarsuspaketist ja alimentide kaotamisest võiks küll rääkida

Nõukanostalgikute meele lõi hiljaaegu elevile Peeter Espak, kes paiskas debatilauale mõtte lastetusmaksu (taas)kehtestamisest Eestis. Kui …