Avaleht / Elu / Elulised blogid / Advendikalender: jõulukaardid

Advendikalender: jõulukaardid

Viienda akna teemaks on jõulukaardid. Mulle endale täiega meeldib igasuguseid asju meisterdada ning selle hulka kuulub ka kaartide meisterdamine, kuid samas… Olen arvamusel, et jõulukaartide saatmine on vana komme, mida ei hinnata.

Mäletan, et kui koduvanaema veel elas ning suutis kirjutada, igapool ringi käia, siis tema saatis kaarte teistele kui ka nood talle. Vanaema hoidis kõik need kaardid alles ning tavaliselt lasi need mu emal üles riputada uste külge kaunistusteks. Minu arust oli see armas.

Ma ise saadaksin kaarte ja ootaksin, et ka mulle saadetaks neid, kuid… Mismõttega ma neid kaarte saata, kui tean, et need nagunii visatakse minema? Keegi ei hoiaks neid alles. Ja siis tekikski tunne, et millepärast ma nägin vaeva kui teine ei austa seda? Mu ema on näiteks üks nendest, kes viskaks kõik paberid ja asjad minema, sest tema jaoks on see träna. Ma lihtsalt elu eest hoian oma Võru toas märkmikke, sünnipäevakaarte, vanu jõulukaarte ja muid asju, et ta neid minema ei viskaks.

Inimesed elavad netis ning eelistavad kirju saada oma emailile. Ehk tuleb kunagi selline komme hoopiski, et jõulukaarte saadetakse emailile ning hoitakse neid seal? Või siis juba ongi nii, ainult mina olen ajast maha jäänud? 😀 Vot ei tea, kuid kurb on ikkagi, et jõulukaarte ei saadeta enam nii palju (või üldse mitte) kui vanasti.

 

 originaalpostitus

identicon
Mina olen Laura. Kirjutan oma blogis kõigest, mis pähe tuleb. Peamiselt räägin oma tegemistest ning vahel avaldan ka arvamust. Toredat lugemist! :)

Loe samast kategooriast

Welcome Atavist! A Groundbreaking Publishing Platform Joins the WordPress.com Family

Today we’re announcing that Atavist, a multimedia publishing platform and award-winning magazine, will be joining …