Avaleht / Elu / Tervise- ja kaalulangetusblogid / BEEBIBLOGI:11-kuuse lapse söömisharjumused

BEEBIBLOGI:11-kuuse lapse söömisharjumused

Meie beebi saab 16. oktoober juba 11 kuud vanaks. See on juba napilt aasta. Saate aru, minu beebi on juba 11-kuune.

Laps areneb rausa päevadega. Alles nädal aega tagasi ei julgenud ta isegi toe najal väga liikuda, kuid nüüd sõidab oma roosa auto najal mööda elamist ja teeb juba ka iseseisvaid samme.
Jah, meie beebi suudab täiesti ilma toeta kõndida kuskil 10-12 sammu. Ilmselt enne aastat saab selle kõndimise kenasti käppa ja sünnipäeva veedame juba püstijalu.

image

Tegelikult ei tahtnud ma üldse tema kõndimisest rääkida, vaid muljetada või isegi natukene kurta, kui kaootiliseks on meie beebi söömisgraafik muutunud.

Kusagil aastaseks saades hakkavad lapsed enamasti ise rinnast või siis lutipudelist loobuma. Üha rohkem pakub huvi tahke toit, mida saab ise oma kätega või lausa kahvliga süüa.

Noh, meil see asi päris nii lihtsalt pole läinud.

Ma ei teagi, kas asi on minu saamatuses või lapse jonnakuses, aga minu meelest meie beebi veel rinnast loobuda ei taha. Isegi, kui enne on tühja kõhu peale tahket toitu pakutud, küsib ta hiljem rinda peale.
Kuidas ta küsib, mõtlete?
Noh, ta nõuab sülle, siis tuleb ja poeb mulle niimoodi nunnult kurgu alla ja hakkab pluusi sakutama. Vahel ka nohiseb ja hõõrub oma nägu vastu mind. Siukene pugejas on ta siis. Mul ei ole ka südant last keelata ja nii on ta siiani pea igale toidukorrale ka rinda peale saanud.

Sel nädalal otsustasin, et hakkan meie söögikordadega natukene rangemalt ümber käima ja katsun talle ikka kolm korda päevas tahket toitu anda.

Meie päevakava on hetkel siis umbes selline:

6:00 saab rinda ning magab edasi
7:30 äratus
9:00 hommikupuder – tavaline täistera kaerahelbepuder või siis neljavilja vms (magusaid beebiputrusid ta ei söö üldse!)
11:00 lõunauni (vahel jääb rinna otsas magama)
13:00 lõunasöök – soolane püree või mõni enda tehtud toit, kuhu ei ole soola lisatud
15:00 saab rinnapiima ja harilikult teeb uinaku
17:00 õhtusöök + rinnapiim – siin olen igasugu käepäraseid toite pakkunud
19:30 vann
20:30 rinnapiim ja magama

image Hommikupuder in da äksjon. Minu pudrul peal muide beebipüree 🙂

Neid tavalisi toite ta alati väga hea meelega ei söö. Tähendab, ta maitseb kõike suurima hea meelega, kuid kõhtu ta nendest alati täis ei saa. Siis ma pakun peale kas mõnda smuutit või mingeid beebisõbralikke snäkke. Noh, puuviljad või suhkruta maisikepikesed jms.

Nüüd käin ma ju õhtuti ka koolis, mis tähendab aga seda, et õhtusöögi peab beebile andma meie lapsehoidja.
Ta on tegelikkuses selline igavesti hakkaja noor neiu, kuid ometi pole ma tal palunud näiteks soolaseid püreesid vesivannil soojendada või meie enda toitu pannil soojaks lasta. Olen ikka otsinud mingeid mugavaimaid variante, et mõlemad, nii laps kui lapsehoidja, oleksid rahul.

Õnneks on tänapäeval olemas igasuguseid maitsvaid tuubipüreesid ja smuutisid ning meie beebi lemmikud on Hipp’i pirni- ja õunapüree ja Semperi jogurtismuutid. 

Kuna me oleme beebiga sel kuul mõlemad väga tublid lapsed olnud (eksole), siis saadeti meile kingituseks terve kastitäis Semperi putrusid ja smuutisid.

Oh seda õnnist hetke, kui ma selle kasti lahti sain. Beebi muudkui sahmis ringi ja ei suutnud otsustada, millist ta esimesena proovida tahab.

Mina, va blogija tahtsin ju ikka blogi jaoks ilusa pildi teha ja muudkui üritasin neid tuube ilusasti püsti saada, aga ei õnnestunud väga hästi, sest üks teatav neiu muudkui tahtis neid ära süüa.

image www.semper.ee

image www.semper.ee

Lõpuks pistsin talle ühe smuuti näpuvahele ja sain isegi mõned tuubid püsti 🙂 ja paar klõpsu tehtud.
Enne, kui ma lõpetada jõudsin, oli smuuti juba otsas ja nõuti uut.

image juba üks näppab head kraami 🙂

Täna õhtul on mul ka vaja paariks tunniks kooli minna ning beebi jääb lapsehoidja hoole alla. Õnneks on mul nüüd paras valik head-paremat, mida lapsehoidja saab ilma suurema vaevata beebile pakkuda.
Muide, otse tuubist lapsen ma lapsel püreesid imeda väga harva ja meie beebi sööb ka tuubipüreesid lusikaga. 


Siinkohal annangi kõigile emmedele-issidele teada, et Semper’i smuutisid saab just praegu (perioodil 3.10 – 16.10) osta soodushinnaga Selveri Laadapäevadelt!

Minge täiendage varusid! Vutt-vutt nüüd!originaalpostitus

Blogi kaalulangetusest, harrastusspordist ja kaloritest. Hetkel käib võitlus beebikilodega ning vaikne ettevalmistus poolmaratoniks.

Loe samast kategooriast

Kuidas riietuda vastavalt oma kehatüübile?

Meil kõigil on omad head ja halvad küljed. Olenevalt kehakujust saame langetada riideid šopates ja …