Avaleht / Elu / Elulised blogid / Blogmas #5

Blogmas #5

5. detsembri aknast avanes teema “Jõulukaardid”

Mu lapsepõlvekodus on sektsioonis üks sahtel, mis on ääreni erinevaid kaarte täis. Mõned kaardid, mis me ise oleme aastate jooksul saanud, aga suur hunnik on neid kaarte, mis vene ajal kogunenud on. Teate küll neid venekeelsete “Häid pühi!”; “Häid nääre!”; “Head uut aastat!” tekstidega, erinevate piltidega ja näärivanaga kaarte – metsaloomadega, olümpiakaruga, pikkade keerdus ja ümmarguste küünaldega. Mälusopis kolades meenub, et need olid kuidagi nii erilised mu jaoks, teistsugused – võõrast keelest rääkimata, mille sõnu enda keeles kokku veerisin ja käisin vanematelt uurimas nende tähendust, paber kergelt kare, mõnel krobeline ja pildid olid nii toredad, et ma ei saanud algul aru, et miks neid ei või teistele saata.

Ma mäletan, et kui ma laps olin, siis meil sektsiooni ühel riiulil oli pühadeks saadud kaarte ikka päris mitu, aastatega jäi kaardirida riiulil ka hõredamaks ning tänapäeval on seal heal juhul ehk 1-2 kaardikest.

Kaartide saatmine on väga tore traditsioon, kuid paraku sellest nutimaailmas kaovad sellised armsad traditsioonid ära. Kui saadetakse, siis lähevad käiku online kaardid või ei tehta seda üldsegi.
Kuigi pean tõdema, et noorte seas on isetegemine moodi läinud, nö juurte juurde on hakatud tagasi pöörduma ning kindlasti on väga palju noori, kes ise meisterdavad kaardid ning need siis laiali saadavad.
Sest tõesti – kaarte saadetakse tegelikult väga palju ja need mahud suurenevad detsembris mitmekordselt.

Ma ise olen täpselt kahel aastal jõulupühade ajal kaarte saatnud. Ühel aastal jäi täitsa viimasele minutile, et ilmselt jõudsid need alles vana-aasta lõpuks.
Olen ikka Kaarliga arutlenud selle üle, et see on ju nii armas, et võiks taaselustada selle enda jaoks. Siis aga tekib jälle küsimus, et kellele.. Jäävad muidugi ka veel kaugemad sugulased, keda jõulude ajal ei näe, aga sinna on see praegu jäänud. Just selle taha vist, et kuna me oleme kõige lähedasematega jõulude ajal koos ja ma meisterdan selleks ajaks kaardid, on saatmine ära jäänud. Aga hei! Topelt ei kärise, eks?! 😊

Näitaks teile nüüd oma selle aasta kaardikesi, mis mul juba valmis on, aga kuna siin käivad mõned mu lähedased ka lugemas, siis ma parema meelega ei näitaks, et jääks üllatuseks.
Näitan hoopis, millised kaardid möödunud aastal valmisid ning teisi enda tehtud kaarte.

image
image

image

image

image
image

image

image

image

originaalpostitus

Blogi, mida lugedes on Sul võimalik osa saada meie väikese pere elust, trenni-ja kaalulangetus juttudest, huvitavatest käimistest ja muust elulisest.

Loe samast kategooriast

Welcome Atavist! A Groundbreaking Publishing Platform Joins the WordPress.com Family

Today we’re announcing that Atavist, a multimedia publishing platform and award-winning magazine, will be joining …