Avaleht / Elu / Elulised blogid / Eurovisioon 2018: finaal

Eurovisioon 2018: finaal

Ongi selleks korraks Eurovisiooni trall läbi – järgmine aasta jälle. Noh.. kui aus olla, siis nii põnevat hääletustulemuste ettelugemist polegi olnud. Ma reaalselt ootasin huviga, kes mis punktid annab ja kuidas hääletus kujuneb. Pidevalt oli pinge sees.

Inglismaa, Portugali, Saksamaa, Itaalia ja Prantsusmaa lugu kuulsin esimest korda alles finaalis. Noh… Inglismaal oli tavaline pop (esinemise ajal hüppas seesama hull lavale, kes 2010. aastal rikkus ära Hispaania esituse). Portugali lool olid ilusad sõnad, aga ei midagi enamat. Saksamaa laulja meenutas mulle Ed Sheerani, laul oli okei. Itaalia lool oli hea sõnum (nagu alati) ning meeldis esituse visualiseering. Prantsusmaa laul sai minu lemmikuks, sest see oli lihtsalt nii hea. Varem olin kuulnud ka Hispaania laulu ning see oli ka üks lemmikutest.

Mul on kombeks iga aasta teha ennustust, kes mis koha saab. See aasta panin ainult ühega täppi (Ukraina oma) ning mõnega peaaegu. Minus vist ikka ei ole seda selgeltnägija geent. 😀

IMG_5070Sinises kirjas on minu ennustus, mustas aga tegelikkus

Ise hääletasin Prantsusmaa, Hispaania, Soome, Tšehhi, Moldova ja Leedu poolt. Ütleme nii, et Eesti rahvaga olin peaaegu samal nõul, sest meie riigi poolt said minu lemmikutest hääle just viimased neli. Eesti žürii punktid olid järgmised: 1 – Holland, 2 – SOOME, 3 – Portugal, 4 – Norra, 5 – Rootsi, 6 – Saksamaa, 7- Bulgaaria, 8 – Küpros, 10 – LEEDU, 12 – Austria. Eesti telehääletus: 1 – MOLDOVA, 2 – Norra, 3 – Ungari, 4 – Küpros, 5 – TŠEHHI, 6 – Austria, 7 – Itaalia, 8 – Taani, 10 – SOOME ja 12 – LEEDU. Võib rahule jääda küll.

Iisrael küll võitis Eurovisiooni, kuid nagu näha, siis ei Eesti žürii ega ka rahvas ei andnud hääli võiduloole. Ei teagi, kas see on nüüd halb või hea – ühest küljest näitab see, et meil pole ikkagi sama maitse ülejäänud Euroopaga, aga samas… Nagu Paadam ütles, siis ju ei puudutanud see laul meie hingi.

Mina isiklikult olin pettunud, et Iisrael võitis, sest noh… Kas tõesti võidetakse tänapäeval Eurovisioon kanahäälitsustega? Ju siis inimestele läks see peale + muidugi ka sõnum maailmale, et naised pole mängukannid. Ma ise oleksin pigem eelistanud Küprose võitu: jah, tal oli selline tavaline tantsumuusika, mis paneb keha liikuma, aga vähemalt oleks see riik saanud oma esimese võidu Eurovisioonil. Iisrael on juba varasemalt võitnud, kuid Küpros mitte.

Selle aasta Eurovisioonist jäi mulje, et järgmisel aastal peaks minema sellise looga, kus tehakse metslooma häälitsusi, tuli purskab igast nurgast ning lauldakse that’s how you sing a love song. Mul on ausalt öeldes kurb meel, et eelmisel aastal ei võetud Salvador Sobrali sõnumit tõsiselt, et aitab juba nendest meeletutest showdest ning laulaks ikkagi sellest, mis tuleb hingest. Keskenduks ainult laulule, mitte showle.

Aga mis seal ikka. Loodan, et järgmisel aastal on sama põnev hääletus ning lauldakse vahelduseks millestki muust ka kui ainult armastusest.

Allikas: https://eurovisionworld.com/eurovision/2018

 originaalpostitus

identicon
Mina olen Laura. Kirjutan oma blogis kõigest, mis pähe tuleb. Peamiselt räägin oma tegemistest ning vahel avaldan ka arvamust. Toredat lugemist! :)

Loe samast kategooriast

Woohoo! Raamatuarvustused lõpuks!

Vahepeal kaduma läinud paari nädala rongilugemisvara moodustasid Iris Murdochi “The Red and The Green” ja  …