Avaleht / Ilu ja Mood / Ilublogid / Ilusüstide MUST turg

Ilusüstide MUST turg

Jäi silma 8.11.2017 “Pealtnägija” saade, kus kajastati ilusüstide teemat. Tegelikult on väga hea, et selline teema avalikkusele jõudis. Väga vajalik hoiatus inimestele, kes soovivad ilusüste saada. Enne protseduure kindlasti tasub uurida Terviseameti registrist, kas teenuse pakkuja on seal olemas.

Saadet vaadates tegelikult hingasin kergendusega. Mind oleks tabanud sama saatus. Nimelt ka minule jäi silma, et Cutis Medical otsib õpetamise ajaks modelle, kes siis saavad tasuta ilusüste. Bodymodi huvilisena muidugi mõtlesin, et ohh väga hea võimalus kogemuse saamiseks. Kuid asja uurides tekkis paha eelaimdus ja loobusin sellest mõttest. Õnneks, sest muidu ehk oleksin saanud sama kogemuse, mis saates olija ju sai. Õudne. Ja kogu asja juures kõige õudsam on see, et Cutis Medical oli Ilumessil “Ilu Sõnum 2017 sügis” esindatud. Vaatasin seal hoolega, kuidas naistele tehti ilusüste ja lisaks paigaldati inimesele seal naha sisse veel mingeid niite. Minu jaoks oli seda kõike natuke liiga palju ja kohati hirmutav. Miks naised ikkagi sedasi lasevad oma kehaga teha? Kuidas nii kergekäeliselt lastakse oma naha sisse süstida aineid ja panna niite? Ja kummalisel kombel jäi mulle silma reklaamis kasutatud naise nägu ja see hakkas mind kummitama. Nädal hiljem meenus, et see sama reklaamnägu ilutseb veel ühe kahtlase salongi reklaamidel. Kokkusattumus?

Tegelikult viimasel aastal on internetiavarustes jäänud silma mitmeid kahtlaseid iluteenuste pakkujaid ja ka postkastidesse on ilmunud kahtlaseid reklaame. Asja uurides on tekkinud paha eelaimdus, kuid kõigil inimestel ei ole ju seda hoiatavat andurit. Samuti hügieenikoolitustel on korduvalt jäänud kõrva info, et ilusüstide valdkonnas on toimumas midagi ebameeldivat. Kuna ilusüstid on muutunud populaarsemaks, siis muidugi on inimesi, kes proovivad sellest lõigata kasu omamata vastavat meditsiinilist haridust. Kuidagi liiga kergekäeliselt suhtutakse asjadesse. Igas valdkonnas on olemas MUST turg. Ja iluvaldkondades on seda tegelikult päris palju ja praktiliselt igas teemas. Nii et tegelikult peab klient ise olema väga hoolas ja tegema korraliku eeltöö.

Kui tulla tagasi selle teema juurde, et ilusüstide tegijad peavad olema registreeritud tervishoiutöötajatena ja kantud tervishoiuteenuste osutajate registrisse, siis tegelikult minu arvates peaks see nõue olema ka keha augustajatele, tätoveerijatele ja püsimeigi tegijatele. Jah, see võib tunduda liiga karm tätoveerijate ja augustajate osas kuid vaadates seda, mis meil hetkel Eestis toimub, siis ammu tuleks see teema tõsisemalt luubi alla võtta. Liiga kergesti tekib meil igal aastal uusi tätoveerijaid, kes pole saanud mitte mingisugust hügieeni koolitust või meditsiinilist haridust. Ja kuna puuduvad koolitused tätoveerijatele, siis puudub üldse ülevaade, kes kuidas kus on õppinud. On neid, kes on ise hakanud õppima, pole täiendanud oma teadmisi teiste tätoveerijate juures ja siis tätoveerivad. Mõelge ikka hoolega, enne kui lasete tätoveerija oma nahale ligi. Samuti keha augustajad. Jooksvalt on jäänud silma, et turule on tulnud uusi teenuse pakkujaid, kuid pilte vaadates on näha augustajate vigasid. Kas neil on mingi väljaõpe ja kus nad said oma tunnistused? Igatahes jah, asi on paha. Minu teada ainult üks keha augustaja omab meditsiinilist haridust. Teiste osas igatahes ei ole avalikult sellist infot silma jäänud. Tõesti ma ootan, et millal ometi saab ka see valdkond korralikult reguleeritud. Minu jaoks on Eestis asi liiga ligadi logadi.

Panen veel lingid ilusüstide teemade kohta ja soovitan seda pealnägija osa vaadata.

Euroopa Standard liigitab ilusüstiteenuse tervishoiuteenuste hulka.

Terviseamet on viimastel aastatel uurinud 12 kahtlast ilusüstide pakkujat.

Vajaliku hariduse või loata täitesüstide pakkujaid leidub ohtralt.

“Pealtnägija”: Eestis teevad ilusüste teiste seas veterinaari abi ja libaarst.

Filed under: “NAISED ON OHVRID JA KATSEJÄNESED TOODETE TOOTJATELE”, HÜGIEEN, ILUOPERATSIOONID, UUDISEDoriginaalpostitus

Blogi sellest, et mida inimesed oma välimuse ja keha muutmiseks teevad. Ilumaailm, iluoperatsioonid, tätoveeringud, iluaugustamine jne.

Loe samast kategooriast

OOTD + LIFE UPDATE

Eile mööblipoodides kolamise vahepeal tegin kiiredsti mõned outfiti pildid, kus kannan paar aastat tagasi ostetud …