Avaleht / Spordiblogid / Intervallujumine

Intervallujumine

Mul oli täna ujumises selline intervalltrenn, et vist mitte kunagi pole siiani nii rasket trenni olnud. Juba ainuüksi lugemine väsitas ära. On teil olnud sellist asja? 😀 Et enne trenni väsid juba ainult lugemisest ära? 😀

Tavaliselt käin laupäeviti ujumas aga seekord olin maal ja Viljandis on eriti haige ujula süsteem. Sisse saab 45-st ehk siis 7:45 või 8:45 jne ja siis täpselt tunni pärast pead väljas olema… Ma ei teagi, kas seal kaks ujumist saaks järjest osta? Kummaline värk igatahes.

Ühesõnaga liigutasin ujumise pühapäeva peale, kui juba kodus olen, sest see trenn tundus nii raske ja ületamatu ja no motivatsiooni teha polnud….Tegelikult oleks võinud ka reedel eelnevalt ära teha aga no ikka tundus raske 😀 Siiani pole ükski trenn veel nii raske tundunud 😀

Maal jooksin kolm päeva järjest mägedes… Pulss näitas ulme numbreid ja ei teinud põhimõtteliselt üldse koostööd minuga…. Raske oli olla ja koju jõudes oli mega väsimus sees. Mega väsimus. Mõtlesin, et magan ja skipin ujumise täiesti, sest noh nii raske ja ma ei saa hakkama ja noh üleüldse olen selline mõttetu eit ja saamatu ja aeglane jne jne jne 😀 (mul vahel käivad sellised enesehaletsuse hood peal)

Aga ei! Pakkisin asjad kokku ja loivasin basseini. Otsustasin, et annan endast parima ja muud ma ju põhimõtteliselt teha ei saagi?

Tegin soojenduseks 500 m ja 500 m labade ja punuga ning hakkasidki intervallid peale…Punnitasin ja üritasin iga maks intervalli juures võimalikult kiiresti ujuda aga need ajad va raiped püsisid piinlikult täpselt samad. Punnitasin ja punnitasin… kohati hakkas pea ringi käima ja kananahk tuli ihule aga no otsa juures oli kella peal ikka täpselt samad sekundid…. 25 m 22 sekundiga…..võttis vanduma. Kordusi oli tehtud juba liiga palju… Korraks tuli käega löömise tunne…. Siin, (kujuta paari kurja sõna ette), ei ole arengut?!?! Ikka olen täpselt sama haigelt aeglane… Mitte midagi ei muutu…. Juba 16 korda on maksimumi ujutud ja number on sama. Pole vahet, kas ujusin 25 meetrit ilma hingamata, või ühe korra hingates või mitu korda hingates…. midagi on valesti….Lihtsalt, ei saa aru, mida valesti teen, et nii aeglane olen???? Ja siis ma võtsin ennast kätte 😀 Mitte, et siiani poleks konkreetselt pingutanud maksimumi endast välja….. Ja see viimane tuli 19 sekundiga 🙂 Oi, bla 😀 Saan, aru, et päris ujujate jaoks on see väga väga aeglane aga täna oli see minu maksimum ja siis jäi veel viimane ponnistus… veel viimane 50 meetrit maksimumi…. Andsin endast kõik ja vormistasin selle 48 sekundiga (ei oska otsa juures ujujate moodi pöörata) Nagu??? positiivne!!! (teised olid 54-ga) 🙂 See eeldas küll, et pidin 2 minutit otsa juures, nagu viimaseid hingetõmbeid tegev kala, lõõtsutama ja ei suutnud kohe lõdvestusujumist peale teha nagu kõigi ülejäänud intervallide juures aga vähemalt tuli kiiremini, kui kõik ülejäänud 50 meetri maksimumid. Jei!

Siis võtsin labad ja ujusin järelejäänud 600 meetrit ja veidi peale lõdvestuseks ja saingi välja kooserdada…..

Peale sauna ja pesu, istusin autosse ja lugesin msnni vestlusi ja tõdesin, et tore on aga ei jõua koju sõita, sest ei suuda käsi tõsta 😀  😀😀 Nii, et maksimumid olid tõesti maksimumid 😀

Nüüd istungi ja olen diivani kaunistus 😀

Üleüldiselt varsti tuleb treener tagasi ja siis peab uuesti mitu ujumist tema valvsa pilgu all tegema. Mul on endal tunne, et olen nii aeglane ja ujun nii valesti, et noh jama värk ja midagi pean ma kindlasti valesti tegema, sest pole märkimisväärselt kiiremaks muutnud kogu selle trennide hulga juures… Aga eks näeb, mis tulevik toob, eks?

IMG_20180407_111743_418.jpg

Aga teisest küljest tegin selle haigelt raske ujumistrenni ära 🙂 Seega teen endale pai ja olen rahul 🙂 Minust ehk ikka saab asja? 🙂

 

Päikest,

Regiinaoriginaalpostitus

identicon
Kirjutan oma blogis sellest, kuidas üritan oma kolme põnni kõrvalt trenni teha ja tervislikult toituda, mõned võistlused ja eneseületused ka sekka loomulikult. Head lugemist!

Loe samast kategooriast

UPDATE: analüüsi vastused ja lobajutt

Viimasest postitusest hulk aega möödas. Selle ajaga jõudsin käia jälle uued vereanalüüsid andmas ning saada …