Avaleht / Elu / Inspiratsioon / Kas 4 advendikalendrit on liiga palju või hoopis liiga vähe?

Kas 4 advendikalendrit on liiga palju või hoopis liiga vähe?

2

Eelmises postituses juba põgusalt mainisin, et meil on Udoga kahe peale kokku neli jõulukalendrit, kusjuures kõigi kohta võib tingimustega öelda, et need on ise tehtud. Ühest küljest avastamisrõõmu jätkub, kuid samas tundub see kohati ka liigtarbimisena.

Üks kalendritest on täiesti tavaline poest ostetud advendikalender peidetud sõnumitega. Nimelt leidsin Paddingtoni pildiga šokolaadikalendri ja kuna Udole karud meeldivad, ei suutnud ma seda mesikäppa poodi jätta. Kuna minu jaoks lihtsalt tavaline kalender on veidi igav ja ma jätan niigi iga nädal Udole kõikjale armsaid sõnumeid, siis otsustasin need omavahel ühendada ja kirjutasin iga akna taha väikese mõtte, nalja või soovi. Eelmisel aastal tegin midagi sarnast, kuid seekord on tulemus palju parem – kuna akende ja šokolaadi vahel on foolium, on sellele hea kirjutada ning sõnumit ei olegi algselt näha. Eelmisel aastal oli tavaline ja veelgi odavam kalender, kus kirjutasin akende välisküljele. Lisaks Udo kalendrile tegin veel 4 personaliseeritud kalendrit, et ema-isa-vanavanemad tunneksid samuti minu lähedust või, et mõtlen nende peale. Et väike aimdus tekiks, panen siia ühe seletava video ka:

Instagram Photo

Kurtsin Udole, et oleme ebavõrdses seisus ning tema saab justkui ühe kalendri võrra rõõmu minust rohkem ja üllatuslikult olid päkapikud mulle vastu tulnud. Köögis ootas mind üks munarestist välja lõigatud papptops, foolium katteks peal ning number 1 peal läikimas. Tegu on mulle mõeldud kohta vahetava kummikommikalendriga, mis pidavat olema hübriid kalendrist ja geopeitusest – iga päev algab otsimisretkega. Ma ei teagi, kas seda saab nüüd kalendriks pidada või on siin päkapikkude käsi mängus…

Kolmanda kalendri tegime kursaõega koos. Nimelt panime kokku kümme suhtekalendrit, mis on mõeldud paaridele suhte tugevdamiseks ja jõulumeeleolu tekitamiseks. Mõte tekkis nii viimasel minutil, et paar päeva tagasi istusime terve öö minu juures ja pakkisime neid 240 pakikest (10×24) ja arutasime omavahel, et kas magama minek on enam mõttekas või mitte. Kell kuus siiski tuli aru pähe ja peale kahte tundi und ootas meid ees õiguste aluste loeng, kuid mingil veidral kombel pole mu meelest see loeng veel kunagi nii põnev olnud. Täiseti ausalt kohe, kolm ja pool tundi möödusid imekiirelt ja uni tuli alles klassist väljudes! Tegu on vaieldamatult mu lemmikkalendriga ja kuigi tänu ajapuudusele ei jõudnud me seda väga palju viimistleda, olen ma siiski tehtuga väga-väga rahul.

Instagram Photo

Neljandat kalendrit olen ma juba paar korda maininud, see on blogijate advendikalender. Kuidagi tekkis tunne, et tahan veel midagi armsat ja head teha ning kuna ma nii laheda platvormi peale nagu Türchen sattusin, siis oleks patt seda kasutamata jätta. Kogu selle loomisprotsessi, ellu äratamise, tarbimise ja ka esimeste postituste lugemise ajal on mul sisimas nii mõnus soe tunne olnud, justkui nagu oma beebi oleks ellu ärganud. See on võrreldes tavapäraste 30-päeva väljakutsetega minu meelest tänu ootusele ja teadmatusele palju põnevam ning samas ka isikupärasem variant, miks ka mitte seda teinekordki kasutada. Kalendrit luues tõi kodukas välja ka mõningad ideed, millal seda veel kasutada ning meeles on veel nt pulmad, halloween, rasedus ja jalgpall. Eks variante jagub ja see on armas asi, mida jagada. Miks mitte nt pikema reisi ajaks teha kalender sind meenutavate fotodega, jutkui countdown koju jõudmiseni.

Niisiis on meil kasutusel neli advendikalendrit. Arvestades, et üks on virtuaalne ja tekitab lihtsalt jõulumeeleolu, teine tekitab Udoga veelgi rohkem ühiseid momente ja mälestusi ning kaks viimast on nagu tavalised advendikalendrid ikka, siis ma ei tunne, et neid oleks liiga palju. Samas võtab hommikune kalendri avamise rutiin omajagu aega ning hetkel on mulje nagu meie detsember vaid kalendrite järgi käiksgi. Mainin siinkohal ära, et iga päev ma blogijate kalendrit järgima ei hakka, linnukese kirja saamiseks lihtsalt mõttetult sõnu ritta panna ei ole ka mõtet. Kuid tavapärasest rohkem satun ma siia küll! 🙂

Kokku lugedes selgub, et tegin sel aastal tervelt 16 advendikalendrit. Võrreldes tavapärase ühega on see päris üllatav arv, kuid tänavu tekkis jõulutunne eriti varakult. Mingi hiiglaslik hoolimise laine tuli sellega üheskoos, tahaks lihtsalt võimalikult paljudel südame soojaks teha, sest kõik see kandub läbi nende ju järgmistele edasi. Ja mõelda vaid, kaks aastat tagasi ei tahtnud ma jõuludest mõeldagi (kirjutasin sellest siin)!

Kuidas Sina jõule ootad? Päkapikud juba usinalt käivad?originaalpostitus

Lottudo Kogemused on blogi, milles keskendume enesearengule ja oma mugavustsooni laiendamisele. Ootame ka Sind oma kogemusi jagama ja kaasa mõtlema! :) Lotta ja Udo

Loe samast kategooriast

Tore päev muidu

Kurat teab, kuidas  see täpselt juhtus, aga õngekonks oli taguotsas kinni mis kinni. Pets ja …