Avaleht / Välismaa / Elu välismaal / Kas allergia ei peaks avalduma mõni(kümmend) aastat varem?

Kas allergia ei peaks avalduma mõni(kümmend) aastat varem?

Ma olen terve elu võinud südamerahuga süüa ja juua kõike, mis ette jääb, sest ma ei ole pidanud muretsema allergiate pärast. Näiteks tomateid olen ma puginud samamoodi nagu mõni teine õunu sööb. Ja sel ajal siis õe üle, kel on alati tomatite vastu allergia olnud, nalja visanud. Noh… nüüd võin ma iseenda üle ka nalja visata. Vähemalt aasta on mul peast läbi käinud mõte, et äkki ma olen tomatile allergiline aga kuna see reaktsioon võis olla vabalt ka mu enda ettekujutus, siis ma kehitasin õlgu ja pugisin tomateid kahe suupoolega edasi.

Kuskil paar nädalat tagasi, kui käisime väljas söömas, pistsin ka tomativiilu suhu ja ma teadsin, et see võib reaktsiooni tekitada aga noh natuke pole ju hullu. Vale puha… Reaktsioon oli tugevam kui varasemalt. Ei oska seda kuidagi muud moodi selgitada, kui et keel läks imelikuks: sügeles, torkis, muutus hellaks ja läks õige pisut paiste. Siis ma mõtlesin, et peaks vist punased tomatid rahule jätma. Kollastega pole siiani mingit mure olnud ning ka õde saab süüa kollaseid, musti ja rohelisi tomateid. Ostsin koju kollased tomatid, mida ma ca kuu aega tagasi probleemideta sõin aga nüüd hakkasid ka need keelt mõjutama. Mõtlesin, et pole hullu aga praeguseks on ka kollased tomatid tee prügikasti leidnud, sest üleeilne kogemus pani jälle pisut ettevaatlikumalt suhtuma.

Üleeile väljas söömas käies hoolitsesin selle eest, et mu toidus värsket tomatit poleks aga WCsse minnes muutus keel jälle imelikuks. Tagasi laua juude jõudes oli paistetus nii tugev, et mõjutas juba ka rääkimist. Ca 20min pärast oli olukord normaliseerunud, kuid see oli kindlasti siiani tugevaim reaktsioon, mis mul on olnud. Ja ainus asi, mis tomatit sisaldas, oli ketšup! Nii et nüüd peaks seda ka vältima… Või ma ei tea, pean vist katse eksituse meetodil välja nuputama, kas oli ikka ketšup või oli see midagi muud, millele ma reageerisin. Muidugi võimalik, et ei peaks katse eksituse meetodil tegutsema ja võiks Eestisse jõudes hoopis allergoloogi juurde minna, sest kuigi guugeldamine ei anna tomatiallergiale väga tõsiseid tagajärgi, siis igasugune limaskesta ärritus ja keele paistetamine ei ole ka vast väga hea märk…

Mis seal ikka… ma õele juba kurtsin, et ei oska allergiaga elada, sest ei ole kunagi pidanud sellele mõtlema. Ma võin ette kujutada, kui mitu korda ma kuskil väljas käies pean söögi seest tomatit välja urgitsema, sest ma unustasin ära, et mu keel ei klapi tomatiga. Muidugi on lootus, et kui ma oma keha pideva tomati söömisega ei ärrita, siis on edaspidi võimalik näiteks kollaseid tomateid süüa. Pöidlad pihku, eks?

PS: Huvitav, kas ma tomatimahla saan juua? Pole tükk aega joonud aga ma armastan seda!!!

Tagged: allergia, tervisoriginaalpostitus

Loe samast kategooriast

Prügikoll, kodused toidud ning VIISA!

Ühel hommikul kodust 6.40 hommikul välja astudes, et tööle minna, leidsin eest ühe naabritest meie …