Avaleht / Elu / Arvamusblogid / KUI KOHTUVAD FEMINIST JA LOODUSSÕBER

KUI KOHTUVAD FEMINIST JA LOODUSSÕBER

,Ei ole jõudnud blogida niipalju kui tahaks, sest et mul on käed-jalad tööd täis. Ja mitte lihtsalt rutiinset koolitööd, vaid sedalaadi higi ja vaeva mille tulemusest ka sina, armas blogilugeja, osa võid saada. Nimelt toimuvad 20ndal ja 27ndal jaanuaril Viljandis ja Tallinnas nullkuluteemalised päevakud erinevate töötubade ning vestlustega. Õpikodades valmistame zero waste lõikega sõlmitavat kotti, korduvalt kasutatavaid pesukaitsmeid ning näopesupatju. Kõik on oodatud! imageSuve lõpust olen koos Feministeeriumiga projekti “Feminist ei raiska! Olulised sammud nullkuluni” kallal nokitsenud. Jaanuariga paneme sellele punkti. Pakume feminismi ja nullkulu lõimumishuvilistele kuute erinevat töötuba ja kahte vestlusringi, mille eesmärk on lihtsustada, motiveerida ning inspireerida inimesi võtmaks ette teekonda nullkulu poole. Ja oluline on ka mainida, et kogu projekt on osalejatele tasuta. Päris lahe, eks? Muidugi on. Mul on niivõrd hea meel, et saan zero waste kontseptsiooni tutvustada aina rohkematele inimestele. Lisaks sellele aga on veelgi põnevam kaasata inimesi hoopis teisest “puust”. Minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt on sedalaadi ettevõtmine ääretult tore. Näen seda kui jala uksevahele toppimist, olgu uks avatud feministi või loodusesõbra poolt – mõlematel on teineteiselt midagi õppida, kuigi esmapilgul võib näida, et tegemist on kahe liiga erineva inimesega. Ei ole. Ühist on rohkem, kui arvatagi oskaks. Teada saamaks millised on aga need ühendussillad, sarnasused ja liitepunktid, seda saab teada ainult ise kohale tulles. Eks siis näeb, kes kellele jala uksevahele pistab.  Täpsemat infot ning end registreerida saab siit ja siit. Kohad on piiratud – kes viimane, see hapupiimane! Kes aga õpikodadega ning vestlustega liituda ei saa, siis:
  • Soovitan lugemistükkidena Feministeeriumi ajaveebi, kust varsti leiab ka minupoolt kirjutatud loo ökofeminismi teemal. Ilmavalgust on näinud lisaks värske nullkuluteemaline blogi Pakendivabadus.
  • Tartu piirkonna inimesed võivad ühineda vestlustega facebookigrupis Zero Waste Tartu . Kes jääb kaugemale ning ihkab oma kodulinna kaasamõtlejaid, seda utsitan luua oma grupp. Seltsis mitte segasem, vaid mõnusam! 
  • Projekti kulgu fotos ja videos saab igapäevaselt ja eksklusiivselt jälgida nullkulu instagramiloos. 
  • Kuula taskuringhäälingut ökofeminismist, intervjuu Vandana Shivaga. Kuulata saab siit. Stuff Mom Never Told You podcast on samuti teinud ühe samateemalise osa. Kuulata saab siit

  image

originaalpostitus

identicon
Nullkulu on mõttelaad, visioon, elustiil, eesmärk. Nullkulu on nulltolerants prügi suhtes ehk jätkusuutlikkus terves tarbimisahelas.

Loe samast kategooriast

Kas me sellist MMi tahtsimegi?

Tagasi jalkalainel .. peaaegu. Ma olen tegelikult veidi pettunud selleaastases MMis, sest esiteks VAR. Ma …