Avaleht / Elu / Pere- ja lapsed / Kuidas me kolm kuud peale õiget päeva otsustasime Noorsandi sünnipäeva ikka ära pidada. Palju pilte + LOOS!

Kuidas me kolm kuud peale õiget päeva otsustasime Noorsandi sünnipäeva ikka ära pidada. Palju pilte + LOOS!

! See postitus valmis koostöös Nublu mängumaaga, kelle juures me üritust tähistasime !

Noorsand sai 17. jaanuaril nelja aastaseks. Meil olid suured plaanid, kuidas ta seda lasteaias ja mängumaal tähistada võiks. Kõik oli juba kinni pandud ja tort tellitud kui järsku muutus kõik, sest oma sünnipäeva hommikul ei võtnud ta jalgu alla. Pühendunumad lugejad mäletavad, et jaanuaris veetsime me päris palju haiglas, kus lõpuks siiski diagnoosi saime. Igal juhul lükkus sünnipäev aina nädala kaupa edasi ja kuu lõpus tegime otsuse, et sel aastal ei peagi.

“Kas minul tuleb ka varsti sünnipäev?” küsis Noorsand Esileedi sünnipäeval. “Ei, sinul oli juba ära”. Järgmisel üritusel küsis taas ja taas. Kuigi torti me ta sünnipäevahommikul küll sõime, siis pidu me talle ei korraldanud. Aga mitu korda sa elus ikka nelja-aastaseks saad? Keskmine inimene vaid korra ja tegimegi otsuse, et võtame selle siiski ette. Tuli leida vaid koht. See ei juhtu meie elus esimest korda, kui meil tekib vajadus millegi järele ja me suuname oma mõtted selles suunas, siis nagu imekombel tuleb see meie ellu ise.

Täpselt see juhtus ka peokohaga kui mu Treffneri gümnaasiumi paralleelklassivend küsis minu käest, et kuidas oleks väljavaated, et ma hõikaksin välja, et ta vennanaine tegi Tartus Aleksandri tänavale Passaaži majja täiesti uue mängumaa ja et inimesed teaksid selle olemasolust. Noh ma ei tea, ma võin ju öelda, et selline asi on olemas, aga ma ei saa öelda, et see on hea, kui mul puudub sellega kogemus. Nagu ma ütlesin, kus on vajadus, siis seal on ka lahendus ja nii saigi kokkulepitud, et me peame nende juures Noorsandi neljandat sünnipäeva ligi kolm kuud peale õiget päeva.

See oli meil esimene kord korraldada sünnipäeva väljaspool kodu. Ka pole meil varem nii vana last olnud. Otsustasime, et kutsume need sõprade lapsed, kes on siin samas kohalikud ja kelle olemasolust on Noorsand teadlik. Palun alati kõigil, kui te ei ole kutsutud ja te täiega peaksite olema, siis ärge solvuge – me oleme nii algajad korraldajad ja mis iganes põhjusel me teid ei kutsunud, siis asi ei ole teis, vaid me ise ei tulnud selle peale, et oleksite tahtnud tulla. Parim viis sellest teada anda on meid ise kutsuda, siis me teame, et me kuulume teie ringi ka.

Nimekiri koos ja kokku tuli koos täiskasvanutega 40 inimest. Vau. Nii palju küll sinna mängumaale ära ei mahu. Kuid juhataja kinnitas, et nad tähistasid just oma lapse sünnipäeva 40+ inimesega ja mahtusid väga lahedalt ära. No eks näis.

Nublu mängumaa (LINK) oli tõesti avar ja hästi valgust täis. Meil olid seal lapsed vanuses neli kuud kuni üheksa aastat ja eks ole tõsi ka see, et  kahe-aastane ja peaaegu kümnene kipuvad mängima erinevaid asju. Oli see mure, et kuidas nad end seal tunnevad. Juhataja sõnul olla lapsed väga loovad ja lisaks on neil suur hulk nuputamis- ja mõtlemismänge vanematele lastele. Ah läheb, kuidas läheb.

Mida Noorsand ei teadnud, oli see, et mul oli talle üks üllatus. Nimelt võttis minuga ühendust Janek(LINK), kelle kõrvaltööks ongi lastesünnipäevadel laste lõbustamine ja seda hästi erinevates kostüümides. Meie peole tuli ta kahe kostüümiga ja esimene paarkümmend minutit oli ta Minion ja siis üle tunni aja mässas ta lastega Ämblikmehe kostüümis. Lapsed olid sillas. Mitte kõik. Paar tükki pelgasid. Vennas ja Piiga tormasid ruumi teise otsa kui Ämblikmees või Minion nende lähedusse sattus. Mõni oli veel, kes ei läinud Ämblikmehe korraldatud mängudega kaasa, kuid suur enamus läks ja ma olin nii rahul, et me ta kutsuda otsustasime, sest nüüd viis päeva hiljem räägib Noorsand ikka veel, kuidas Ämblikmees ta kukile võttis ja temaga koos peitust mängis. Mänge oli Janekul loomulikult palju rohkem, aga just peitusest on ta tänini vaimustuses.

Kuid mängumaast endast. Hästi hea lüke oli see, et juhataja pakkus, et ta teeb kohvi enne pidu termosesse valmis, sest sageli on nii, et tehakse ise kohvi presskannu ja suur osa ajast kulubki lihtsalt kohvi tegemisele, kuna ühest kannust saab umbes kolm tassi kohvi. Kõik kiitsid kohvi, et termose maitsest polnud haisugi ja paluti uurida, mis marki kohvi kasutati.

Meeldis, et see ruum oli hästi avar ja see oleks mahutanud ka hulga rohkem inimesi. Igas nurgas oli erinevaid mänge ja mänguasju, millega lapsed mängida võisid. Ka täiskasvanud ei pidanud istuma lastele mõeldud toolidel ja taburettidel, vaid ühes ruumi osas oli laud kahe diivani ja kahe tugitooliga ning ka köögi osas teine laud, mugavate toolidega. Sageli mängumaadel ei mõelda täiskasvanute peale. Siin mõeldi. Mehed said omi jutte ajada ja telefonist Ott Tänaku sõitu jälgida ja naised rääkida naiste teemadel. Ma ei teagi, mis teemadel naised räägivad.. ma pakun, et sünnitusest ja küüntest. Või Gerorge Clooneyst (Henry sa oled ikka rõve šovinist! Ise oled!)

Veel meeldis mulle see, et ka atraktsioonid olid sellised, kus ma ei pidanud kordagi lastel silma peal hoidma ja muretsema, ega nad kusagile kinni jäänud pole ja endale viga ei tee. Ja just see mulle mängutoa juures meeldib – ühtemoodi tormasid seal ringi kahe ja kaheksa aastased. Mängumaadel koos batuutide ja ronimisega on küll tore, kuid ma olen pidanud alati ka teadlik olema, kus mu lapsed on ja nende läheduses seisma. Seekord ma võisin võtta täiesti rahulikult ja keskenduda külalistele. Lastega tegelesin siis, kui neil midagi vaja oli ja nad minu poole pöördusid. Nad pöördusid ainult selleks, et vahepeal juua- neil oli kogu pidu tegevust. Ma käisin neile küll regulaarselt kaasa elamas, aga seda lihtsalt sellepärast, et nad teaksid, et võivad alati minu poole pöörduda kui vajadus peaks tekkima.

Kui mängumaa ka oma ametlikud sildid valmis saab, on neid kindlasti kergem leida. Õigemini, mina leidsin kohe. Umbes 5 sekundiga. Aga oli ka neid, kes ümber maja tiirutasid. Tähele võiks panna, et maja ees on parkimispiirnag kuni 30 minutit. Üks külaline, kes lapse ära tõi ja alla tagasi läks, oli jõudnud endale kojameeste vahele kollase lipiku skoorida

Külalised jäid rahule kohaga ja ka maskottidega. Meie jäime ka. Läheksime iga kell tagasi ja julgeksime soovitada igale ühele, kes oma põnni sünnipäeva seal pidada plaanib. Soovin neile tuult tiibadesse ja näha on, et asja läbimõtlemisele on palju panustatud. Ka Noorsand oli väga rõõmus, sest ta sai terve hulga kingitusi ja nii mõnigi kinkis superkangelaste teemalisi asju, sest just ninjad, transformerid ja erinevad super herod on praegu elu tähtsaimad asjad.

Teeme väikese loosi ka siia otsa. Minge visake mängumaa kodukale (LINK) pilk peale ja kui soovite seal sünnipäeva tähistada, siis keegi teist saab seda teha täiesti tasuta. Peo kohta on arvestatud kolm tundi ja uskuge, sellest täiesti piisab. Kui soovid osaleda loosis, siis pane like Nublu mängumaa FB lehele (LINK) ja kommenteeri kas siia, või FB postituse alla, kelle pidu sa tähistada sooviksid. Loosin ühe võitja esmaspäeval. Edu kõigile!originaalpostitus

Isadusest, perest ja omavahelistest suhetest

Loe samast kategooriast

Viimase vindi peal rasedana mööda Eestit ringi trippimas, ehk meie ”puhkus”

Pühajumalaema, imede-ime, et ma veel elan. Enamus arvavad, et ma olen peast soe, et selle …