Avaleht / DIY / Remondi- ja sisustusblogid / Kuidas nõud puhtaks saada..

Kuidas nõud puhtaks saada..

Kuigi mul on tunne, et ma alles seda kõike tegin, siis olen jälle olukorras, kus pean uut tehnikat valima hakkama. Siin, Pärnu kodus, on köök ju just-kui olemas, aga kuna korter polnud algselt mõeldud püsielanike tarbeks, vaid külaliskorteriks, siis ei vasta need täielikult meie vajadustele. Nojah, tegelikult tuleb välja vahetada terve köök, aga kõige rohkem ootan just uut tehnikat.

 

Suvaline vana kodu pilt, sest päris köök pole praegu fotogeeniline.

 

 

Meie teises kodus, Viimsis, on nõudepesemiseks hästi-hästi hea tegelane, Electrolux ESL8316RO, selle puhul meeldis mulle absoluutselt kõik- see on väga väga suur, XXL mõõdus, sellel on õrna klaasipesu programm ja kõige nõudlikumadki klaasid saavad kuivamisplekkideta puhtaks ja sellel oli eraldi sahtel nugade-kahvlite tarveks. Ja siis muidugi kõik need head funktsioonid nagu kiirpesu, süvapesu jne.

Aga..see jäi sinna, üürnikele kasutamiseks. Ja meil on vaja uut.

Peale pikka uurimist ja erinevate rohkem teadjatega rääkimist jäime me brändile truuks. Ja hetkel kaldume Electrulux ESL8356RO masina poole. See on tegelikult eelmisega väga sarnane-

 • Mahutab 15 komplekti nõusid – mina arvasin, et nii suurt masinat meie väga väike pere ühe päevaga küll täis ei saa. Tegelikult on see suurus just hea, sest mahutab endasse hommikused, lõunased, õhtused ja kõik vahepealsed nõud ka. Õhtul, kui köögi järgmiseks päevaks korda seame, paneme ka nõud pesema. Hommikul esimese asjana lendavad need kappidesse õigetesse kohtadesse ja masin on valmis uusi vastu võtma. Praeguses kodus on hästi pisike tegelane, kes vahel peab 2 korda päevas tööd rügama ja mitme päeva külaliste puhul isegi kolm.
 • Kui eelmine oli 47db, siis uus on 44db. Vahe pole suur, kuid müratase on meile siiski üsna oluline faktor. Meie Pärnu kodu on umbes 80m2 suur ja köök asub kodu keskel. Nii oleks lärmakat masinat kuulda nii elutuppa ja see võiks segada idüllilist filmivaatamist, magamistuppa mida lahutab köögist vaid üks sein ja uni on selles majas väga väärtuslik nähtus ja seda ei tohiks segada mitte miski.
 • Energiatase oli Viimsi masinal A++, kuid uuel Electrulux ESL8356RO masinale on vahepeal üks pluss juurde tulnud ja nii on see A+++ märgisega. Nii on aastased energia ja veekulud väga mõistlikud. Ei taha teadagi, mis praegusel masinal see olla võib.
 • GlassCare süsteem, mis uuel masinal olevat kodulehe andmete põhjal veelgi täiustatud.
 • AirDry funkstioon, mis mõlema masina puhul teeb peale pesu ukse lahti ja kuivatab nõud veel viimases astmes täiesti loomuliku õhuvooga. Minu kogemustel on just see üks omadusi, mis näiteks veiniklaasidele plekke jätta ei luba.

Aga lisaks nendele üsna sarnastele omadustele, tundub mulle, et Electrulux ESL8356RO masinat kõvasti ka täiustatud ja seal on sees selline asi, nagu satelliitpuhastuskonsool, mille tulemusena peaks vesi jõudma masina igasse soppi ja lubab, et nõud saavad alati säravpuhtaks. Noh..eks nad tegelikult said säravpuhtaks ka eelmises masinas, kuid tuleb tõdeda, et vahel väga harva need kõige äärmised taldrikud pidid veel üheks päevaks masinasse jääma. Aga seda juhtus tõesti harva ja ainult siis, kui masin pilgeni täis sai.

Ega ma tegelikult ei teagi, mille järgi tavaliselt masinaid valitakse, aga minu jaoks ongi kõige olulisemad faktorid:

 • Energiakulu
 • Et nugadele-kahvlitele oleks eraldi sahtel. Ausõna, kui on korra olnud, siis..enam teisiti ei taha.
 • Masinasisene valgustus. Tundub ka tobe soov? Aga see on väga väga hea ja mugav lisa.
 • Kiirpesu programm. Sest vahel on vaja mõnda asja ruttu, aga samas peab tegelema paljude teiste asjadega.. Sellisel juhul on see 20 minutit kui elupäästja.
 • Suurus.. Et piisaks 1x päevas masinakäivitamisest.
 • Õrnaklaasipesu programm- sest minu käes purunevad veiniklaasid kui.. no nad lihtsalt lähevad koguaeg katki. Vastu kraanikausi äärt, vastu segistit, liiga kõva surve all..

Aga kui nõudepesumasina suutsin tegelikult üsna probleemivabalt välja valida, siis oi-oi, vajame ju veel uut külmkappi, kubu, ahju, pliiti, mikserit, blenderit… Kõike. Ja muidugi kööki ennast ka. Ja eks selle köögitehnikaga on see “jama”, et tahaks osta ühe korra ja kõikidele vajadustele vastava, et ei kahetseks, et ei igatseks veeel paremat, et täidaks kõik vajadused.

Ahjudest ei tea ma ka suurt midagi. Millist valida koju, kus söögitegemine on püha, kus õues grillida ei saa ja kus ahju puhastamiseks aega pole?

 originaalpostitus

Loe samast kategooriast

MUUDATUSED ELUTOAS

Viimased suured muutused elutoas said tehtud möödunud aasta sügisel. Diivanile panin uued katted ning lisandus …