Avaleht / DIY / Remondi- ja sisustusblogid / Linnu lamp ja roheline kapp

Linnu lamp ja roheline kapp

Hubase kodu reegel nr. 1- valgusta ära toa kõik nurgad! Ei, see ei pea olema alati lamp ja vahel piisab ka küünlast, aga proovi järgi ja näed, millest ma räägin.

Aga siin pole nii. Esiteks on lampide leidmisega natukene kehvasti- tunnen ju suures osas vaid Skandinaavia brände ja need sellesse koju kuidagi ei passi. Pigem tuleb suurem osa sisustusest leida vanakraami või klassikalist stiili esindavatest sisustuspoodidest, aga need ju oma kaupa internetiteel ei müü ja nii oleme olnud pool aastat ilma hubase valguseta. Valgust meil on küll- on ju kamin ja telekas ja laelamp ja kaks seinalampi. Aga neid hubasust loovaid isendeid üldse mitte.

 

 

 

Ja siis kui lootusetult kohalikest mööblipoodidest nurgakappi otsisin, vaatas mulle Mööbliaidas vastu see lamp. Imeilus, portselanist jala ja lindudega väga uhke lamp. Sirm küll natukene kulunud ja minu meelest pisut liiga suur, aga ikkagi võlus see mind otsekohe. Aga tead mis? Ma ei ostnud seda ära. See tundus liiga hea, et olla tõsi ja ma jätsin selle sinna. Öösel aga tuli ta mulle jälle meelde ja nii pidi R peale tööd selle siiski koju tooma. Ma olin nii õnnelik ja olen siiani. Selline leid! Selline pärl! Ja minu kodus. Sellised pilkupüüdvad esemed on väga ägedad koduloojad, kas pole?

 

 

 

Aga see ei jäänud selle päeva ainsaks rõõmutekitajaks. Mainisin, et läksin poodi üldse nurgakappi otsima. Tegelikult olin sisimas sobiva ammu välja valinud ja leidnud. Ükskord käisin oma sõbrannaga uues kohas kokteili joomas, see asub Supeluse tänaval ja nimeks Simple Day. See on selline koht, mis lisaks kokteilidele ja kookidele ja toidule on põnev ka sisustuse poolest. Nimelt on nende suurem osa sisustusest pärit Mööblisahvrist ja samal ajal ka müügis. Just seal see kapp mulle silma jäigi. Aga nagu lambiga..ma ei haaranud seda õnnejoovastuses kohe esimesel korral ühes. Meie koju tuli see alles kaks nädalat hiljem!

 

 

Alguses R küll tahtis mulle öelda, et see värv ei lähe mitte..aga tuletasin talle meelde, et meie esikusein on just nimelt samas toonis ja kui elutoas olles esiku poole kiigata, harmoneeruvad need kaks ideaalselt.

 

 

 

Ja siin ma istun oma linnulambi hubases valguses ja vaatan oma kena kappi. Nii põnev on kodu tükk haaval kokku sättida- mitte kunagi ei tea, kes kodu järgmiseks liikmeks saab. Kuigi hirmsasti tahaks, et keegi riidekapi ehitaks ja siis augu ühte kohta lõhuks ja siis umbes kõik lambid ootavad välja vahetamist. Aga aega on!

 originaalpostitus

Loe samast kategooriast

MUUDATUSED ELUTOAS

Viimased suured muutused elutoas said tehtud möödunud aasta sügisel. Diivanile panin uued katted ning lisandus …