Avaleht / Elu / Pere- ja lapsed / Mähkmepark laieneb, mina saan targemaks, teie saate lugeda – kõik võidavad!

Mähkmepark laieneb, mina saan targemaks, teie saate lugeda – kõik võidavad!

Jätkan oma riidest mähkmete sõna ja vaimustuse jagamisega.

Jah, me kasutame siiani ainult riidest mähkmeid ning tagasilööke on olnud täpselt null – ma fännan, pesen, voldin, sätin kummuti sahtlisse neid ikka veel samamoodi, nagu siis, kui need alles sain . Ma olen üdini õnnelik ja samal ajal ikka täiesti hämmingus, et miks maailmas üldse ühekordsed mähkmed olemas on, kui riidest mähkmed on ju nii mugavad ja minu kogemuse põhjal isegi paremad ning lekkevabamad. Aga nagu onu Klaus armsas hiiu keeles ütles: “Lotte, neid ašju, mida me ei tea, on ikka paganama palju!”

Mhmh, ma tsiteerisin praegu filmist “Lotte ja kuukivi saladus”. #momlife.

Kes ei ole veel lugenud, siis minu põhjalikum kirjeldus, kus panin kirja kõik, mida seni nendest tean ja kuidas hakkasin riidest mähkmeid kasutama, kui palju, millised, kuidas hooldus, igapäevane elu, öösel, külas jne, asub siin: Ma ei pea enam mitte kunagi mähkmeid ostma!

Selge see, et kui tekib sellelaadne mähkmete vaimustus, siis hakkad aga aina rohkem uusi firmasid ja mustreid otsima. Kuna mina tahan väga erinevaid mustreid enda mähkmesahtlisse, siis nii meie perre sattuski üks eriti armas ja kirju Milovia mähe. Eestis müüb neid edasi http://www.mahkmed.eu/, mis on ka tõenäoliselt suurim erinevate riidest mähkmete valikuga e-pood ja sealt me enda mähkme saimegi.

Olgem ausad, peamine asi, miks ma seda tahtsin, oli uus muster, sest tegelikult meie eelnevad kogutud mähkmed toimivad ideaalselt, muud põhjust uue järele väga ei olnudki. Aga samas, nüüd, kui oleme mähet kasutanud, näen, et isegi ühte tüüpi mähkmed (antud juhul taskumähkmed) võivad erinevad olla ja loomulikult, pean ma teiega ka kohe enda uusi teadmisi jagama.

Milovia ühes suuruses taskumähkmete eripära on see, et need tulevad juba kahe erineva suurusega sisuga S ja M. S on mõeldud eriti väikesele beebile 2,5 kg +, M on 3,5 kg+. Lisaks saab osta suuremaid juurde. Väiksemaid sisusid saab, muidugi, kasutada suuremate laste puhul ka, kui on teada, et väga suuri koguseid ei tule või kui tihedamini vahetada. Vahetatavad sisud on mikrofiibrist, mis on ise mõnusalt õhukesed, aga väga imavad ning pükste sisu on mikrofliisist. Loomulikult on kogu mähe ise hingav, veekindel ning nahasõbralik, nagu need peavadki olema.

Nagu ikka, saab ühes suuruses mähet trukkidest väiksemaks-suuremaks reguleerida ja kuigi seal ei ole eraldi trukirida jalaaugu reguleerimiseks (mida ma natuke pelgasin, tõenäoline lekkeoht), siis tegelikult on see väga mugav ning lekkeid ei ole meil küll veel olnud, isegi mitte ühe M suuruses mähkmesisuga.

Muide, need püksid on veel sellepoolest veidi teistsugused, et mähkmesisu käib eestpoolt ehk see nn tasku on ees. Paljud ütlevad, et see on neile mugavam olnud, saab sisu kohe vajalikku kohta paika, aga mina selles suurt vahet ei näe. Küll aga on ees asetsev tasku selles osas hea, et kui mähkmed saavad ikka mustaks-mustaks, siis ei pea mähkmesisu tagant välja võtma, mis on ka ju tõenäoliselt must, vaid saab eest, kus nii must ei ole.

Üks küsimus, mis on mu peas olnud, on see, et kui mähe saab täis, kas iga kord peab ümbrist ka vahetama ja Facebooki grupist Riidest mähkmete KKK tuli välja, et vist ei peagi – kuna pükste materjal vedelikku endas ei hoia, suunab selle kõik sisusse, siis vahel võib kiiruga ka lihtsalt sisu vahetada ja äkki sellepärast ongi paljudel mugavam eest vahetatavaid taskumähkmeid kasutada. Mina olen alati nii püksid kui sisud ära vahetanud, aga tegelikult palavate ilmadega, kui enamus vedelikku niikuinii auras läbi naha välja ja kogused ei olnud nii suured, oleksin vast saanud ka proovida sisude vahetamisega läbi ajada. Ega ma tegelikult ei tea, kas üldse nii tehakse või sain valesti aru, nii, et ärge seda sada protsenti tõena võtke 😀 Minu loogika ütleb seda, et midagi ju ikka jääb ka mähkmete katetesse ja see midagi võib pika peale nahka ärritada. Tõenäoliselt on sisude vahetamine mugav, kui olla kuskil väljas ja nn hädapärane variant, ei tea.

Muide, väike detail, aga mulle meeldib, et nii sisude kui pükste küljes on põhjalik hooldusjuhis, algajale on sellest kindlasti abi, eriti, kui paljusid sisusid hoiustada ühes kohas. Hoolduse osas kehtib sama, mis enamuse puhul – pestavad 60 kraadiga, vahendit kasutada harjumuspärasest kogusest poole vähem.

Kui ma algul üldse riidest mähkmete kasutamisele mõtlema hakkasin, siis ei meeldinud mulle nende juures üldse see suur pamp, mis jääb, tundus lapsele nii ebamugav. Ma ei alustanud küll vastsündinuga ega vastsündinu suurustega, aga seda võin küll öelda, et keda veel suur pamp häirib, siis Milovia mähkmed peaksid ühed väiksemad olema. Need on igati disainitud nii, et nii püksid kui sisud oleksid optimaalse suurusega. Niisiis, ei ole seda, et vastsündinuga ja pooleaastase lapsega kasutad samas suuruses sisusid (põhiline pambutekitaja), vaid saad ise valida, millist sa vajad. Enam mind pamp ei häiri ka, vaid heldin selle peale ning mõtlen, et oh, varsti ei ole enam ühtegi beebit, kes oma pambuga toas ringi asjatab, ma parem imetlen seda pampu kuni veel saan.

Kui mul oleks vastsündinu majja saabumas ja sooviksin ühes suuruses mähkmeid soetada (mõistlik ju oleks, kasutatav kuni mähkmevabaduseni), siis vaataksin kindlasti Milovia mähkmete poole. Lisaks sellele, et väike pamp ja erilised mustrid, on neil ka mõnusad kinnitused. Paljudel vastsündinute mähkmetel on kinnituseks takjapael, et saaks paremini suurust reguleerida ning paljud täitsa kiidavad neid, aga mind, näiteks, häirivad – paela äär tundub vastu beebit ikka väga kare ja kuigi see ei ole otse vastu nahka, siis tegelikult teatud asendites puutub ikka kokku ka. Aga minu takjakinnitusega mähkmete kogemus on ainult nn hiinakatega. Võimalik, et ka siin mängivad firma ja kvaliteet rolli ning äkki teen liiga rutakaid järeldusi, sest tõesti, teistelt olen kuulnud ainult kiidusõnu.

Nii, et sellised on imeilusad ja värvilised Milovia mähkmed!

Mahkmed.eu lehel olid Milovial erinevad ägedad mustrid, ka ühed natuke nn poistekamad piraatide ja ankrutega, aga miskipärast mulle nii meeldisid need metsateemalised. Minu meelest on need kärbseseente ja kitsekestega mähkmed nii armsad, meenutavad mingit slaavi muinasjutufilmi, mida vanasti ikka vaadatud sai.

Pealegi, seened, kitsed, lehed tekitavad miskipärast sügise tunnet ning ma ei tea, kas ma olen lihtsalt suureks saamas, aga sügisest hakkab kujunema minu lemmikaastaaeg.

Ja siin on minu kallis ringi asjatav pamp! originaalpostitus

identicon
Olen esmakordselt ema ja kirjutan avameelselt kõigest, kuidas mina midagi näen/teen/tunnen. Ausalt ja filtrita.

Loe samast kategooriast

Hoiatan inimese eest: Martti Kägo

Tõesti olen ma neid ridu siia kirja panna tahtnud juba oma paar kuud, aga olles …