Avaleht / Elu / Pere- ja lapsed / Miabel 2 aastat ja kolm kuud

Miabel 2 aastat ja kolm kuud

Ma mõtlesin, et pole ammu pannud kirja, kuidas Miabelil läheb. 🙂 Ta on juba niii asjalik ja nii lahe väike inimene! Ta reaalselt iga päev suudab mind üllatada ja ma koguaeg vaatan ja imetlen, kui ilus laps ta ikka on! Aga seda ilmselt teevad ju niikuinii kõik vanemad 😀

image

Miabel on ju nüüd ka suur õde ja ta on ikka täitsa hingega suure õe rolli sisse elanud juba. Täna näiteks puhastas ise venna peput, samal ajal ise endale teise käega värsket õhku lehvitades seletas, et nii palju kakat on ja paha lõhn. Aga enne järgi ka ei jätnud, kui pepu puhtaks sai 😀 Pärast kui lõpetas teatas mulle, et nüüd tuleb käed ka puhtaks pesta. Ja pesi kohe nii, et käed jalad ja kõik said tal puhtaks. Üldse peale venna sündi on Miast pesemise hull saanud. Ma natukene ise ka selles süüdi, sest kui me venna koju tõime, siis Mia mäkerdas ennast ära ja kleepus üleni arbuusist ja ma ütlesin, et enne kui vennale pai teeme peab ennast ära pesema. 😀 Ma ise mõtlesin käsi pigem, mis kleepusid aga Mia võttis asja nii hingega, et läks tooliga kraanikausi ette ja pesi ennast üle kogu keha puhtaks. Ja peale seda ta koguaeg käib pesemas käsi ja jalgu 😀 ja alles siis läheb vennat musitama.

image

Ja ta on üldse maaailma hoolivaim ja armsaim suur õde. No päevas sada korda musitab ja kallistab oma vennat. Ja nii kui venna nutma hakkab, siis jooksuga toob mulle luti või siis kamandab mind kiiremini vennale rinda andma. Täna näiteks andsin Remile süüa ja Mia tõi oma nuku ning viskas mu kõrvale pikali, tõmbas pluusi üles ja tita endale kaissu, ning käratas siis nukule, et nohhh võta tissi!! Mai tea, kust tal see lause tuli aga ma küll Remile nii ei kärata, ausalt 😁😁😁

image

Muidu on Miabel meil minu arvates väga hea jutuga juba. Kordab kõiki sõnu järgi ja me saame juba pikad jutud maha rääkida. R ja V täht kaovad tal veel kuskile ära aga eks need ka tulevad. Kuigi kui kahe aasta kontrollis käisime, siis perearst just kiitis, et tal R täht selge aga minu arvates nüüd nagu kuidagi ei taha R enam välja tulla. Muidu numbreid loeb 1-7ni ja ta tegelikult teab rohkem numbreid juba aga üle 7me pole veel järjest lugenud 😀 Loeb 1-5ni ükskord ja teinekord siis loeb 6-10ni näiteks 😀 kõiki värve, enamus loomi, linde tunneb ka.

image

Miabel on ikka mega looma armastaja. Mul vanematel käivad aias vett joomas praegu, rebased, mäger ja kährikud näiteks ning Mia lihtsalt hullult õnnelik, kui õhtuti seal loomi vaatame. Pole vaja loomaaeda minnagi 😀😀 Aga talle üldse meeldib uurida kõiki loomi, linde, putukaid ja ta nii siiralt armastab kõiki ja tahab kõigile head. Näiteks üks päev tõi puulehe ja ma ütlesin, et see on puu otsast alla kukkunud. Ja Mia vaesekene tunneb nüüd igale puulehele kaasa. Teeb neile pai pai ja lohutab lehti kukkumise pärast 😀 No niii armas, kui siirad ikka lapsed on.

image

Ja muidugi viimase aja parim on see, et nüüd ma võin küll öelda, et Miabel on ka mähkme vaba!! Jeeeee, no ma olen niii uhke ikka. Ma ennegi olen kirjutanud, et tegelikult on temaga potitamine väga lihtsalt läinud. Üheksa kuu vanuselt panin ta esimest korda potile ja peale seda ta kakaski ainult potti. Mähkmesse väga harva või kui liiga pikk vahe potil käimisest jäi. Ja kuskil peale 1,5 aastat hakkas ta pissist ka aru saama ja vahelduva eduga tegi potti ja mähkmesse. Peale seda kui kaheseks sai, siis Mia kodus ka mähet ei kasutanud ja oligi palja pepuga enamus aja, ainult öösel magades panime mähkme. Välja ja külla siis ma veel Miaga ei julgenud minna ilma mähkmeta. Aga nüüd mingi aeg ma vaatasin, et hommikused mähkmed on täiesti kuivad ja ma ühte ja sama mähet juba mitu päeva jälle ööseks alla toppinud talle ning mõtlesimegi siis proovida, et ärme pane ööseks mähet. Ja nüüd Mia ongi juba kaks nädalat olnud ka öösel mähkme vaba ja siiamaani pole õnnetust veel juhtunud. Ilusti käib enne magama minekut potil ja hommikul kui ärkab läheb ka kohe potile. Oleme ka autoga sõitnud ja väljas käies nüüd ilma mähkmeta olnud ja ma enam ei olegi üldse mähkmeid pidanud kasutama Mial. Alles ma mõtlesin, et võiks venna sündimiseks mähkme vabaks saada ja ikkagi saime ka 😀 Eks see oleks ehk varemgi juhtunud juba aga ma ise kartsin, et kui külas olles või kuskil täis pissib ennast, et siis jama. Ja noh hea lihtne ju mähe jalga visata lapsele, kui neid wc kohti hiljem kuskil taga ajada 😀 Kuigi mul on veel pool pakki mähkmeid alles kodus, et ikka oleks kiusatus neid kasutada veel 😀 Igatahes kõik see potitamine ja mähkme vabaks saamine on tal tulnud nii lihtsalt, täpselt siis kui laps ise selleks valmis on 🙂 ja lausa nii päeva pealt võib see juhtuda.

image

Miabel on lihtsalt maailma armsaim , siiram ja hoolivam tüdruk. Ta armastab kõiki ja tahab alati kõigile head, ning ta on meil natukene ka pedant. Talle meeldib pigem omaette nokitseda ja ta tahab, et asjad oleksid alati omal kohal, ning veel parem kui ritta sätitud. (See tal issist ja vanaemast verega kaasa tulnud ilmselt :D) Ta tihti pahandab minuga ka, kui ma midagi olen võtnud ja valesti näiteks tagasi pannud. Ja üldse meeldib talle koristada ja pesu pesta ja põrandaid pühkida, aga tolmuimeja ei meeldi. Ja kõik teised asjad, mis kõva häält teevad. Talle peab alati enne rääkima, et mis ma tegema hakkan, kui mingi müriseva asja tööle panen. Aga Mia ongi selline rahulikum mulle tundub, kuna ta üldse väga harva jonnib või nõuab midagi. Ahh üldse on praegune vanus niiiii vinge! Näeb millise iseloomuga laps on ja on juba näha, milliseks laps kujuneb 🙂 Natukene uskumatu on ka, et ta nii suureks ja asjalikuks inimeseks on kasvanud 🙂 Alles oli sama pisike beebi nagu Remi praegu!

image

Advertisements

Let’s block ads! (Why?)originaalpostitus

identicon
Kirjutan meie elust, koos abikaasa, mõnusalt priske kassi ning kõige uuema pereliikme-tüdrukutirtsu tegemistest :) Siit saab lugeda kõike minu mõtetest ja tegemistest.

Loe samast kategooriast

Viimase vindi peal rasedana mööda Eestit ringi trippimas, ehk meie ”puhkus”

Pühajumalaema, imede-ime, et ma veel elan. Enamus arvavad, et ma olen peast soe, et selle …