Avaleht / Elu / Pere- ja lapsed / Mida sööb üks aastane laps? Jagame soovitusi!

Mida sööb üks aastane laps? Jagame soovitusi!

Kõige keerulisem vanus toidu osas on minu meelest aastane laps. Enne seda tead, et ahah, rinnapiim või RPA, mingid püreed ja asjad – ostad poest või teed ise, aga sisaldus on pigem lihtne – peamiselt aedviljad ja mingi lihaline, magusat ei tohi, maitseaineid ei pane väga – kõik selge.

Aga aastane või 1,5 aastane. nagu Johan on, on nii keeruline vanus – jama ei taha, titetoitu ka enam ei söö, mida siis teha? Ok, peamised toidukorrad on tegelikult kaetud:

  • hommikusöögiks puder (kaera, mitmevilja, riisihelbed, tatrahelbed vms) ja sinna sisse paneme iseblenderdatud smuutit, vahel poetuubist puuviljasmuutit, vahel kahvliga sodiks tehtud banaani vm sellist, mitte iial ei pane ülesuhkrustatud moosi või mett.
  • lõunasöök on enamasti aedviljad, mingi teraviljatoode või kartul ja liha, kas teeme püreesuppi (jätame tükke ka tegelikult natuke) või sööb ühepajatoitu. Vahel saab tatart hakkliha ja aedviljadega, vahel mingeid kotlette, mida vorbin, kartulit, kartuliputru, makarone natuke – selline tavainimese söök. Soola ei pane, muud ürti olen pannud. Kui teen kõigile korraga, siis panen soola ja kõike muud ainult natuke ning igaüks saab ise lisada.
  • õhtusöögiks tuleb ka enamasti mingisugune puder.

Nii, aga vahepalad? Neid on nii keeruline valida, sest KÕIK on liiga magus. Puuviljad, ok, aga edasi? Aastasele või vanemale lapsele, kui ei taheta ülemagustatud asju sisse sööta, pole poest väga midagi valida. Kodus on veel enam vähem, siis annangi, näiteks, puuvilja, või segan maitsetsamata jogurti või kohupiimaga mingit smuutit või annan niisama smuutit süüa. Aga kui kaasa võtta kuskile, siis mida te võtate?

Poes on isegi beebiküpsised suhkruga, mille poolest need siis beebimad on, kui muud magusate asjade juures asuvad küpsised?

Väga õigel ajal tuli meile eelmise aastanumbri sees Estgenic‘ult pakk, milles oli palju nänni Johanile. Ma pean ütlema, et ei olnud kunagi nende orgaanilisi snäkke tellinud, aga olin näinud küll. Mõtlesin, et ahh, tavalised beebiküpsised jälle või kui ei ole, siis on nad nii maitsetud, et Johan niikuinii ei taha. Selle arvamusega tegin küll neile kõvasti liiga.

Pakis oli palju snäkke Organix Goodies ja Heavenly Organic Superfoodsilt. Ma ei saa neid kõiki eraldi analüüsida, päris tõsiselt, sest esiteks, neid oli nii palju ja teiseks, need olid nii head!

Mis mulle eriti meeldib, on see, et need on mugavalt väikestest pakendites, sellised kaasavõtmise snäkid. Oleks Johan suurem ega ajaks maha, saaks rahulikult mingi paki kätte anda ilma, et peaks muretsema, et end nännist üle sööb. Kõik on nii tervislik ning kogused on ka parajad.

Mul on mõned pakid siiani seljakotis kaasas igaks elujuhtumiks, aga enamus asju on, muidugi maitstud/söödud ja sealjuures tahtsin neid ise ka maitsta. Suurimad üllatajad selles osas, kui maitsekas kõik on, olid väikesed müslibatoonid, mida ma ise sisse ajaksin vist iga päev – nii mahlased ja magusad!

Jõuludel olid veel omal kohal piparkoogiküpsised. Kuigi ma ei ole väga piparkookide fänn, siis nende kohta ütleksin, et olid justkui jõulumaitselised küpsised – ei saanud Johan neid enne rahule jäetud, kui otsas ega mina. Noh, ma pidin kahjuks pealtvaataja rolliga leppima 😀

Küpsistest veel olid seal, näiteks, tähestikuküpsised, mis on suuremale lapsele huvitav ja jälle, nii head. Siis meeldisid mulle popcornid kaneeliga (miks ma ise nende tegemise peale ei ole tulnud?) Või no, mis mulle. Ka pretensioonikale Johanile meeldisid need.

Johanil on mingid tuurid peal, et ta viimasel ajal on tõesti ülipretensioonikas. Tõenäoliselt on see tingitud vanusest, aga nii paljud söögid, mida ta muidu hea meelega sööb, on järsku tema mõistes mürk. Suure meelitamise peale sööb ja teinekord lausa isuga, aga see trall, mis enne käib (ikka vali ja konkreetne, et vot, üritan iseloomu näidata), on ikka paras väljakutse. Nii, et seda enam olen ma õnnelik, et sain nii häid ja tervislikke snäkke, mida ta päriselt ka sööb, mitte ei lollita ega loobi laiali.

Estgenic.ee lehelt saate ise vaadata ja imestada KUI suur valik on tegelikult häid ja orgaanilisi lastetoite ja snäkke. Kodus saab tõesti mida iganes lapsele valmistada, aga snäkid on just see nn kurja juur, kus võib päris alt minna ja märkamatult lapsele jama sisse sööta. Pärast imestamegi, et miks ta küll “normaalset” sööki ei söö (olen, muide, ise ka seda viga teinud). Aga vähemalt on see hea, et kui võtta kasulikud snäkid, ei ole terve päev liikuvuses olles nii suur mure lapse toiduga. Mulle väga meeldib see, et valikus on nii soolaseid, kui magusaid, nii küpsiseid, krõbinaid, batoone, tuube, kuivatatud juurvilju, krõbinaid piimaga söömiseks jne. Ühesõnaga, valik on suur!
Niisiis, kellel huvi, minge vaadake Estgenicu lehele (http://estgenic.ee/naputoidud) ja valige head värki!

NB! Vaatasin just nende Facebooki lehelt, et kuni 10.01 on kõikide 35€+ tellimustele transport tasuta.

Nii, ja nüüd ootan päriselt ka veel nõu, nippe, trikke, sööke – mida teie väikelastele vahepaladeks annate ja õue või pikemale sõidule kaasa võtate? Oodatud on just tervislikud lahendused, mittetervislikke tean ma ise ka 😀

Ja veel on hea nõu oodatud – kus ometi võiksid olla sellised söögikohad, kus laste menüüs ei oleks ainult friikad viineritega või midagi taolist?

 

 originaalpostitus

identicon
Olen esmakordselt ema ja kirjutan avameelselt kõigest, kuidas mina midagi näen/teen/tunnen. Ausalt ja filtrita.

Loe samast kategooriast

11 päeva tähtajani, :D

Kui venna otsustaks tulla samal ajal nagu Mia, siis järgmine laupäev peaksin juba sünnitama minema. …