Avaleht / Elu / Pere- ja lapsed / Need isad

Need isad

Ma mõtlesin natuke puistata oma südant isadest , sest homme on ju ikkagi isadepäev ja täna näiteks ärritas mind Tv3 Seitsmeste uudiste küsimus:” kas eesti mees on hea isa?”. Tekkis kohe tahtmine sel teemal veidi kirjutada.

Kõigepealt minu isad ja isafiguurid… Minu elu on kulgenud kärgperes, nagu ma sellest varemgi kirjutanud olen, seega mul on olemas nii “pärisisa” kui ka “võõrasisa”. Minu pärisisa, kes hiljuti sai seitsmendat korda vanaisaks, ei hooli eriti ei sellest, et ta on isa ega ka ilmselt sellest, et ta mu lastele vanaisa olla võiks. Võõrasisa on pigem minu laste jaoks onu A ja poja jaoks onu Arti issi. Minu issiks ta väga ei kandideeri, pigem võime niisama tuttavad olla.  Ehk siis minul on oma lastele pakkuda vaid vanaema, taadut ei ole.

Küll aga on minu elus üks isafiguur, kes oma vanuse poolest mulle kuidagi isaks ei passiks, kuid kes on alati mu jaoks olemas, kui mul mure/uudis/igatsus on. Selleks on minu onu… Ta on mulle eeskujuks ja toeks, ALATI ???? 


Minu 15 aastane onu ja mina aastal 1987 ☺️

Isadest minu ja mu laste elus on veel minu äi… Ma näen oma abikaasa pealt, kuidas ta on kasvanud hea isa käeall… Mu äial on soe süda ja ta on väga lahke ning hea inimene. Vanaisana on ta väga pühendunud!

Ja siis minu abikaasa… Kui ma peaksin nimetama oma parimaid valikuid elus, siis tema on selle tipus. Ta on ülihea isa. Ta jaksab, tahab ja toimetab ning aitab mind kõiges lastega seotud toimetustes, mis tema tööajast väljapoole jäävad. Muidugi me ikka vaidleme ka lastekasvatuse üle ja mina olen meie pere paha politseinik, siis lapsed jumaldavad temaga mürada ja põrandal rullida… Ma olen kuulnud õudukaid, kuidas isad ei võta osa laste kasvatusest, kuidas neil on täiesti suva… Neid näiteid ei pea isegi väga kaugelt otsima igaühel on mõni tutvusringkonnas ????.

Kuid sellega on mind tõesti õnnistatud, et mul selline inimene kõrval on!

Kaks laused mis jäävad mulle igaveseks meelde olid need, kui haiglas pärast kaksikute sündi palatisse saime ja ta Pudi süles hoides ütles: “nii äge ikka, et me selliseid teha oskame”. Teine oli siis kui kaksikutega koju tulime, esimesel õhtul kõik oma lapsed magama saime ja ta käis tekikesi kontrollimas. Tuli tagasi mu kõrvale voodisse ja ütles: “Maiken, meil on nüüd niiiiiiiii palju lapsi, äge”. Mu mees ei ole väga suur romantik ega midagi kuid sellised asjad on nii südantsoojendavad ????. Mul on nii hea meel, et mu lastel selline tore isa on!

Nüüd aga selle Tv3 küsimuse juurde: kui 5-st 2 on mõttetud, kas siis eesti mees on hea või halb isa? Lihtsalt kuidagi väga nõmedalt püstitatud küsimus. Võibolla saaks palju parema ülevaate küsimusega: kas sinul on hea isa? ????

Mina ei vastaks sellele küsimusele, mis mul ikka öelda oleks?


Puru ja Pudiga mängutoas ???? 


Pojaga…

Imelist isadepäeva kõikidele uutele ja ka kogenud isadele, vanaisadele ja vanavanaisadele!

Paid!

Maiken ????originaalpostitus

Tere tulemast meie (mina ja abikaasa, Poja, Puru ja Pudi) roosasse pere blogisse. Siit leiab eelkõige minu arvamusi ja katsetusi, kodu-remondi- ja elujutte kaksikute tütarde ja pojaga. Ehk minu kodu, köök, lapsed ja roosa elu.

Loe samast kategooriast

Mehed võtavad naise lootes, et ta ei muutu kunagi ja naised võtavad mehe lootes, et ta muutub

Ma ei tea, kas ma olen jätnud blogiga ja sotsiaalmeedia postitustega mulje, et meie suhe …