Avaleht / Eesti / Investeerimisblogid / Oktoober 2017 kokkuvõte

Oktoober 2017 kokkuvõte

SW müügijuhid Hispaanias

Sügav november juba käes aga blogiposti pole veel ilmunud. Aeg see viga parandada! Möödas on suhteliselt hullumeelne nädal, nimelt sai meil üks alla 50 aastane sugulane lambist keset päeva infarkti ja läks manalateele. Pani taaskord mõtlema elu, tervise ja suure pildi peale. Et kui homme oleks minek, kas oleksid oma senise eluga rahul? Ja kas tegeled sellega, millega tahad tegeleda? Või elad ainult homses? Mulle endale meeldib siinkohal taaskord 50% Klubi analoog – ela 50% homses aga 50% ka tänases. Ehk siis planeeri nii, nagu elaksid 90+ aastaseks, kuid ära unusta tänast päeva nautida ja õnnelik olla. Sest tegelikult koosnebki meie elu ju järjestikustest tänastest päevadest!

Aga tagasi minu oktoobri juurde. Nagu ka aasta tagasi, sai ennast taaskord Etappe du Tour-ile kirja pandud, seekord läksid 15 000 piletit lausa marulise kiirusega ja tänaseks on juba üritus välja müüdud. Seekord ilmselt läheme lennukiga ja veidi lühemaks ajaks (happy wife, happy life, u know). Aga ootan juba! Kui esmapilgul tundus, et rada on lihtsam, siis tegelikult on tõusud seekord isegi järsemad ja üle 90 kg massiga sinna minna ei tahaks… Nii, et töö käib selles suunas.

Mis veel põnevat? Tegelikult oli väga sisukas kuu – alustasime kuud SW müügijuhtide reisiga Hispaanias, koju tulles ootas ees ülesküntud hoov, sest paigaldame maakütet. Osalesin ühel webinaril, käisime koos Pärteliga Miljonäri kiirteed tutvustamas Tartus ja Tallinnas ning sain SW huviliste tudengitega kokku. Sekka mõned jooksud, rattasõidud ja ega siin investeerimismaailma jaoks väga palju aega ei jäägi. No natuke ikka 😉

Laenudes oli tavapärane kuu. Vaatasin, et juba mitu kuud ei lähe Omarahas midagi välja ja otsustasin raske südamega siis veidi intressides alla tulla. Tõmbasin intressi 22-24% peale ja nüüd läheb jälle kõik kogunenud raha ludinal välja. Vahepeal võtsin muidu oktoobris 2000 eurot sealt välja ka. Intressi laekus oktoobris 1124 eurot ja põhiosa kahjum oli 357,3 eurot. See uus lahter “põhiosa kahjum” on päris hea uuendus, näed kohe ära, et palju raha ära põles ja aitab neto intressi paremini arvutada. Bondoras laekus 638 eurot intressi ja 1634 eurot põhiosa. Oma raha on mul Bondoras sees veel 30 000 eurot, nii et sedasi arvutades on tootlus päris hea. Muidugi on seal omajagu intressi ka kogunenud, Bondora ise näitab 45 600 eurot konto väärtuseks. Lisaks andsin välja paar hüpoteeklaenu ja sain mõned laenud tagasi ka.

Kinnisvaras toimetasime agaralt. Scandiumi meeskond on paisunud juba ligi 10 inimeseni. SpaceCube-s läksid müüki mitmed korterid, Luise on sisuliselt müüdud ja valmistusime Avangardiga laivi minekuks. Lisaks nillisime ühte uut objekti ka, mis ilmselt detsembris lukku saab. Üürikorterid toimisid, Elvas on Pika tänava maja kohe-kohe valmimas ja üüriportfell tiksub. Tasusime jälle omajagu laenu väiksemaks ja nii see üüriäri käib. Ei midagi sensatsioonilist.

Aktsiates oli ka üsna rahulik. Baltikumis midagi ei ostnud ega müünud. USA-s võtsin endale positsioone juurde tubakafirmades (hetkel portfellis VGR, MO ja PM) ja AT&T-s. Uue positsioonina lisasin Delta Airlinesi. Dividendide osas on oktoober mul USA-s vaikne kuu, laekus ainult 5 dollari jagu dividende Brown-Formanilt ja Hugole 90 senti mähkmetootjalt Kimberly-Clarkilt. Lisaks laekus siis Nordeconilt 6,5 senti aktsia kohta dividende.originaalpostitus

Investeerimisest ja rahalise vabaduse saavutamisest rääkiv blogi. Lisaks kuuülevaadetele on ka palju muud materjali.

Loe samast kategooriast

EBAreaalne, ma kirjutavat “harivat blogi” ja sain Eesti Blogiauhinnad 2018 internetikarika!

Kes märkas ja kes mitte, aga eelmisel nädalal ajasin oma blogis ja feisbukis taga maski. …