Avaleht / Elu / Inspiratsioon / Olmemulin

Olmemulin

Elu nagu Lumivalgekesel. Kui üksi kodus olen, võin soovi korral ühe öö jooksul kõigis seitsmes voodikeses magada.
Magamiseks jääb sel juhul aega muidugi vähevõitu, hulkurlus võtab oma aja. Muudkui longi, padi kaenlas, mööda maja ringi.
Muide, kas keegi teab, miks mõni muinasjutubard Lumivalgekest kõnekeeles “Lumivalgukeseks” nimetab? Mulle tuleb sellist möödahääldamist kuuldes kohe muna meelde, valk ikkagi. Mis veel meelde tuleb, seda pole sünnis avalikus blogis kirjutada.  Kasutage fantaasiat..oh sa armas aeg, kui räpased mõtted teile pähe tulid, oioi….lõpetage mõtlemine, palun!
Räpastest mõtetest kõneledes – kui mina alles noor veel olin, ei olnud apteekides müüa neid pissipulkasid, millele tekkivad või tekkimata jäävad sinised triibud võrduvad omaaegsete Maride kalendrikestes olevate ristide või nende puudumisega.
Nüüd näen unes, et mulle kingitakse selline vidin ja ma ei oska kuidagi kinkijale ilusasti öelda, et ainus, mis mul säändse asjaga teha, on supi segamine ja mida ma siis peaksin mõtlema, kui pulk supis ligunedes triibuliseks viskab?
Sujuvalt kalendrite juurde jõudnuna…täna oli kummaline kogemus, mil seisime kahekesi kalendri ees, kuhu oli märgitud ainult üks sündmus ja seegi oli pigem toda teist inimest isiklikult puudutav tähtpäev ning mu kaaslane kalendrivaatlemises venitas surmtõsiselt: “Jaa…nojaa…ma uurin, kuhu ma teie ettevõtmise mahutada saan, räägin teistega läbi…”
Saate aru: kalender oli tühi. Ei ühtegi eventi, valged nummerdatud ruudud….
Täitsa luuser olen, isegi tühjas kalendris ei ole mulle aega leida.
Et kuidas elan?
Tänan küsimast, ikka vanaviisi. “Pulmad ja matused, pulmad ja matused…” Mõnikord võib “pulmad” asendada sõnaga “juubel”, aga rütm on sama.
USKUMATU aasta.
Olgu tal kiire minek!originaalpostitus

identicon
Jutud. Lihtsalt jutud.

Loe samast kategooriast

Sõna

mõni päevon natuke teistmoodion kurvemaeglasemtumedammiks küll ometiei mõistakõik oleks nagu korraskeegi ei ole kadunudvõi surnudvõi …