Avaleht / Välismaa / Elu välismaal / Pool kirjutamismaratoni on läbitud

Pool kirjutamismaratoni on läbitud

Nädal on jälle mööda saanud, kirjutamismaraton käib endiselt täie hooga ning pool on läbitud. Mitte küll ajalisest distantsist (see täitub 15. november) aga sõnalisest ehk siis kirjas on rohkem kui pool: 31 833 sõna! Endiselt olen graafikust ees ja tulemus on  eelmiste aastatega võrreldes parem. See tähendas ka seda, et jõudsin oma preemiate nimekirjas paari sammu jagu edasi.

25 000 sõnani jõudmise auhinnaks pidi olema lihtne suusapäev. Ainult et graafiku järgi peaks 25 000 sõnani jõudma 16. novembril. Ma pakkusin, et ma saan selle arvu kätte paar päeva hiljem ja selleks ajaks oleks ka lumi maas olnud. Või noh… lumi on maas ja paar suusakuurorti avatud, ent ma jõudsin 25 000 sõnani 10. novembril ja siis olime veel Greeley’s Bryani ema juures. Mis seal ikka… lükkasin lihtsa suusapäeva edasi ja sain kätte hoopis Disneylandist ostetud kingi, mille muretsemise ma Bryanile ülesandeks andsin (tuli välja, et preemiaks on metallmärgid filmi “Kollide ülikool” tegelastega).

Greeley ja lumi

No kui näpuga järge ajada, siis üks päev oli Greeley’s lumi maas. Ainult et õhtuks oli lumi läinud ja kui see oleks ka püsima jäänud, saanuks tegeleda üksnes murdmaasuusatamisega.

Preemiatest olulisem on tegelikult mu lugu ja selle kulgemine. Sel nädalal jõudis kätte hetk, kus eriti teravalt tuli välja miski, mida vast kõik kirjanikud on kunagi vähemalt korra kogenud – sul on olemas suurepärane idee, seda kirja pannes hakkavad aga tegelased oma elu elama ning sinul pole teha muud, kui näppudel võimalikult kiiresti käia lasta, et midagi ei jääks kirja panemata.

Ühe algse variandi peategelase osa on nüüdseks taandatud ühele lõigule, tähtsusetu kõrvaltegelane osutus üheks olulisemaks, mitu stseeni (mis muidu mulle täiega meeldivad), on prügimäele saadetud, sest uues variandis need lihtsalt ei toimi. Lugu ise on aga lõpusirgel. Kirjutada on jäänud veel kaks ja pool peatükki ja siis on vaja ühte peatükki täiendada (ärme maini seda, et pärast seda on vaja kõik üle lugeda ja vähemalt korra läbi kirjutada).

Sellega seoses, kas kellelgi on ideed, mis võiks olla vanematevaheline jutt, mida 8a pealt kuuleb ja sellest valesti aru saades vanemate peale ülimalt pahane on, aga 14aastane saab aru, et pole hullu midagi. Vajadusel saab 8a tegelase ka nooremaks muuta. Ma ei suutnud seda välja mõelda.

Aga nüüd oleks aeg blogikirjutamisele punkt panna, õhtust süüa ja siis tänane NaNo päevanorm kinni püüda.

Tagged: kirjutamine, minu raamatud, nanowrimo, taeva tühjad tribüünidoriginaalpostitus

Loe samast kategooriast

50 asja, millest kirjanik võiks blogida: 28-38

Kui ma seda väljakutset alustasin, ei osanud ma arvata, et “50 asja, millest kirjanik võiks …