Avaleht / Fotoblogid / Pulmapäeva planeerimine koos fotograafiga

Pulmapäeva planeerimine koos fotograafiga

Mida teha, et pulmapäev sujuks ja kõik läheks plaanipäraselt ning mõnusalt? Alustuseks tuleb pruutpaaril ise läbi mõelda, milline võiks see päev olla. Järgmine oluline roll kuulub pulmaisale, kes aitab noorpaari mõtted ajalisse raami panna. Kogenud pulmaisa võib une pealt öelda, kui palju aega kulub laulatustele erinevates kirikutes ja sedagi mitme minutiga erinevad perekonnaseisuametnikud või juristid noorpaari abiellu aitavad. Järgmine osapool, keda oma plaanidesse pühendada, on pulmafotograaf.

Pildistamissoovid mõjutavad pulmapäeva kava üsna palju. Esiteks tuleb otsustada, millal toimub ilupildisessioon ja kui palju sellele on võimalik aega planeerida. Tavaliselt planeerime pulmasessiooniks 2 tundi, mis paiknevad päevakavas enne registreerimist.

Pildistamise seisukohast peaks ilupildisessiooni aeg jääma pigem õhtupoolikusse, kui valgus on pehmem. See tähendab, et noorpaar jätab pulmakülalised mõneks ajaks pulmaisa hoolde. Lahendus võib tunduda harjumatu, kuid hea pulmavana oskab vahepealse aja alati sisukalt ära täita ja külalistel pole vaja igavleda.

Lisaks põhisessioonile on tore planeerida veel üks lühem sessioon päikeseloojangu ajaks. Külalised jäävad taaskord peojuhi hoolde. Õhtuvalguses pildid annavad hea täienduse pulmaalbumile, sest fotograafil on sel kellaajal hoopis rohkem võimalusi valgusega mängimiseks.

Fotograafi tööpäev võiks lõppeda varsti peale viimast ühistegevust, pruudipärja mahamängu või tordi söömist. Peale seda on hea veel natuke peomelu jäädvustada ning siis lasta peol loomulikus rütmis edasi kulgeda.

Pingelise pulmapäeva muudab palju mõnusamaks eelsessioon või järelsessioon. Eelsessiooniks sobib väga hästi proovimeigi päev. Järelsessioon annab suuremad võimalused loominguliseks lähenemiseks pildistamisviisi valikul, sest pulmariideid pole vaja nii püüdlikult hoida. Kella pole samuti vaja vaadata, sest puudub oht hiljaks jääda.

Birgiti ja Hannesega kohtusime hommikul ilusalongis. Kui pruutpaar pildistamiseks valmis sai, tegime mõned fotod ja kiirustasime perekonnaseisuametisse. Peale registreerimist suundusime samasse paika tagasi, sest ilm kiskus vihmale. Salong oli ühtlasi avar fotostuudio, mille keskkond sobis pildistamiseks väga hästi. Järgnes sõit Tartust Sangastesse ja laulatus Sangaste kirikus.

Laulatus oli minu jaoks seninägematu ja ilmselt ka ainukordne kogemus. Õpetaja Ivo Pill viis laulatust läbi vanema traditsiooni järgi, pannes noorpaarile sõrmused ise sõrme. See protseduur rõhutab abielu jumalikkust. Kui sõrmused on jumala esindaja poolt sõrme pandud, ei tohiks abielupaar jumala tahte vastu astuda ja abielu lõhkuda. Praegu levinud kombe kohaselt panevad abiellujad ise üksteisele sõrmused sõrme. Seekordne sündmus tundus, kui sõnum kaugest minevikust.

Grupipildi seadsime paika kirikuesisel künkal ja asusime tagasiteele. Vahepeal selginenud ilm muutis sõidu väga meeleolukaks. Kohtasime oma teel veel kahte pulmarongi ja tegime peatuse sõjatamme juures, kus pildistasime ka väiksemate seltskondadega grupipildid.

Tartus ootas meid Korp! Rotaalia avar saal. Traditsiooniliste pulmategevuste vahel tegin veel ühe grupipildi saalis, sest vahva keskkond vajas ka sel viisil jäädvustamist. Tihedas peokavas leidsime veel väikese hetke pildistamiseks. Selleks kutsusin noorpaari maja ette tänavalaterna valgusvihku. Usun, et selle põgusa hetke jooksul püüdsin kinni kõige vahvama perepildi koos noorpaari lastega.

Kui sa soovid mind oma pulmapäeva pildistama, kirjuta info(at)olev.ee!

Vaata ka videot:

Let’s block ads! (Why?)originaalpostitus

identicon
Fotograaf Olev Mihkelmaa tööd ja tegemised

Loe samast kategooriast

Minni ja manni meie lähme vanni – laste pildistamine Tartus

Teate seda laulu: Minni ja manni meie lähme vanni… Seekord Kristoferiga me küll mulle ei …