Avaleht / Välismaa / Elu välismaal / Pulmareis Disneylandi: 2. päev + Halloween

Pulmareis Disneylandi: 2. päev + Halloween

Disneylandi teine päev ongi käes! Holly ja Dion liikusid edasi Universalisse, kus on nimetatud filmikompanii lõbustuspark, stuudiod ning ka Harry Potteri võlumaailm! Ah et miks mina, paadunud Potterifänn, siis hoopis sinna minemist välja ei pakkunud? Ma ei taha end piinata. Disneylandi tulek oli meil küllaltki viimase hetke otsus ja meil oli niivõrd palju ka muid kulusid, et reisiks raha säästmine ei olnud kõige lihtsam. Ma teadsin, et Harry Potteri võlumaailmas oleks palju ahvatlevaid asju ja ma teadsin, et mul ei oleks oma soovide täitmiseks piisavalt finantse. Nii et selle asemel, et ennast sinna piinama minna ning nina vastu poeaknaid lössi vajutada, hoian ma seda külastust ajaks, kui mul on võimalik nii palju raha säästa, et ma saan osta suurema osa, vähemalt pool arvestatava hulga neid komme, märke, raamatuid (ja nii edasi), mida ma tahaksin. Ma teadsin, et Disneylandis on meil lihtsam. Ma võin lausa ette lugeda, mis ma kõik endale ostsin: Minni Hiire kõrvad, autogrammimärkmiku, uue joogipudeli (mida mul oli nagunii vaja), paar Kollide kompanii märki oma märgikogu jaoks ning postkaarte. Vsjoo! Kui ma nüüd kunagi Diagoni põiktänavale ja Siganurme poodidesse jõuan, siis ma panen ka ostetu kirja ning saab olema huvitav neid kahte nimekirja võrrelda. Igaljuhul, aitab lobast ning siin on pildid ja kommentaarid:

1 adventure

Me alustasime oma päeva Disneyland California Adventure pargis (asub teisel pool Disney Downtown tänavat ning seal võib rohkem kohata Pixari tegelasi ja superkangelasi, samas kui Disneylandis on rohkem printsesse ning Disney filmide tegelasi). Alustuseks aga sõbrapilt peata ratsanikuga.

1 traktorid

Esimene peatus oli Cars Land (põhineb siis tuntud multikatel „Autod“, „Autod 2“ ja „Autod 3“) ja seal omakorda, valisime esimeseks atraktsiooniks driftivad traktorid.

2 traktor

Kui suured traktorid on liiga hirmsad, siis võib minna ja väikest traktorit patsutada. Minu meelest oli see väga armas!

3 cars land

Väike näide sellest, kui palju inimesi on ca 1h jooksul peale avamist…

4 cars land

…ja kui palju inimesi on paar tundi hiljem. Pöörake tähelepanu ka Halloweeni kaunistustele: liikluskoonustest hambad ja rehvidest silmad!

5 cars land

Kohvik inimestele ja autodele.

5 italy

Väheke tantsimist kulub alati ära! See oli korralik paaristants, koreograafia paigas ja puha. Kõige huvitavamaks oli aga see, et autod ei ole ju rööbaste peal, vaid liiguvad platsi peal ringi. Või ma ei tea, äkki on seal mingi teema eee… ma ei teagi, mis loogika seal täpselt taga on, aga meie nentisime, et see on päris hea programmeerimine, et autod omavahel kokku ei põrganud.

5 italy 2

Meie „tantsupartner“ – Carlos.

6 cars land

Halloween on teemas! Siit poest leidsin ka paar kõige ilusamat postkaarti ja muide, Disneylandis ei olnud tõesti fantastiliselt kauneid postkaarte! Okei, üks imeline ja üks huvitav oli, aga teised nägid välja nagu need oleksid pärit 1970. aastatest. Probleem võib muidugi olla ka selles, et ma olen üks nendest vähestest imelikest, kes endiselt postkaarte saadab…

7 cars land

9 cars land b

Üks mu lemmiksõite – Radiator Springs Racers. Minu jaoks oli üllatus, et see sõit mulle nii väga meeldis. Enne aga kui hakata rääkima sellest, mis mulle sõidu juures meeldis, siis vaadake tagaplaanile. Disney annab endast maksimumi, et ka need külastajad, kes vajavad liikumisel abivahendeid jm saaksid atraktsioone nautida. Tihtipeale võib see küll üldist järjekorda pisut pikendada (atraktsioonile peale- ja mahatulekuga läheb lihtsalt rohkem aega), kuid siin on see väga kihvtilt lahendatud. Silmi pingutades on näha, et autod tulevad kahest kohast – need kaks rohelist autot tulevad paremalt aga siis jääb vasakule veel boksipeatus – see on kohaks, kus just need inimesed, kes vajavad rohkem aega, saavad peale ja maha tulla. Ja kui nad on valmis, siis liidetakse nende auto lihtsalt ülejäänud „liiklusega“. Minu meelest on see väga lahe lahendus! Aga mis mulle siis sõidu juures meeldis? Sõit algab rahulikult – kruiisid kaunis looduses ringi. Seejärel läheb tempokamaks ja kihutad läbi öö, jõudes lõpuks linna, kus auto rallisõiduks valmis sätitakse ja seejärel avastad end kõrvuti teise autoga ning algab…

9 cars land

…rallisõit!

10 kalavõrk

11 bryan

„Vaatan kaugusesse ja olen mõtlik filosoof“ pilt või „Ootan kuni Ene lõpetab ümbritseva pildistamise, et me saaksime lõpuks ometi edasi minna.“

11 vaade

12 screamer

Siin on sõidu California Screamer algus. Ma ei mäleta, millal ma viimati käisin atraktsioonil, kus sai surmasõlme teha. Nüüd sai käidud ja noh, väga hull polnudki.

13 potato

Kui järjekorrad on väga pikad, siis peidetakse härra Kartulipea sisse üks töötaja, kes siis klientidega suhtleb ja järjekorras veedetavat aega pisut talutavamaks muudab.

14 pier15 tüüp

16 vaade

Vaade Miki Hiire vaaterattalt (seetõttu ka need mustad laigud paremal ääres). Vaateratas oli kusjuures niivõrd huvitavalt disainitud, et seal olid ka liikuvad gondlid! Ei, mitte õõtsuvad gondlid vaid rööbastele kinnitatud gondlid, nii et kui vaateratas keerleb, siis gondel liigub ikka paarkümmend meetrit oma raja peal ühele või teisele poole ning ühte või teise otsa jõudes kõigub nii korralikult, et oled maapinnaga päris vertikaalselt – no nagu kiiguks. Inimesele, kes leiab, et muidu on vaateratas liiga igav, on see väga hea lisand.

17 sõdurid

Leluloo Andy mängusõdurid. Sel ajal kui nemad mööda marssisid, ajasime meie ühe kioski müüjatega juttu. Vestluse lõppedes ütlesid nad, et see oli üks kõige huvitavamaid jutuajamisi, mis neil olnud on. Muidugi tuli jutu sees välja, et ma olen Eestist (+ ma rääkisin pisut eesti keeles) ning et me kohtusime Uus-Meremaal ja et me reisime talvest talve. Ühel hetkel vestluskaaslane siis vabandas ja küsis, et kuidas me nii palju reisida saame, et meil peab raha nagu muda olema. Nohjah, unistustes oleks tõesti nii aga täpsustasime, et Bryan on suusainstruktor, mina soovin olla suusapatrull ja puhtalt seetõttu peame reisima sinna, kus lund on. No proovige liiva peal suusatada. Jah, on inimesi, kes seda teevad, ent ühtegi liivasuusakuurorti küll niipea avama ei hakata. Pärast mõnusat vestlust saime endale ka Disneylandi aukodanike märgid nii et jess!

20 joonistaja

Teatud poodides on võimalik jälgida, kuidas Disney animaator pilti joonistab. Võimalik on ka lemmiktegelas(t)ega pilt tellida. Kaalusime seda, aga kuna rahakott pole põhjatu, jääb see järgmiseks külastuseks.

21 adventure land

Üks mu lemmikpilte! Tegu on siis California Adventure Parki peatänavaga. Taevas seal taga ei ole muidugi reaalne taevas, vaid tegu on vastavalt värvitud seinaga. Aga petab ju ära küll? Ei? Natukenegi?

22 kollide kompanii

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah!

23 kollide kompanii

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah!

kollide kompanii (3)

Jeeeeeeeeeeeeee! „Kollide kompanii“ ja „Kollide ülikool“ on mu lemmikfilmid, kui me räägime Pixari loomingust, nii et ma olin nii sillas kui me lõpuks selle atraktsiooni juurde jõudsime. Esimesel korral kui sinna läksime, sõitsime kaks tiiru järjest, sest järjekord oli lühike ja ma tahtsin veel korra sõita. Viimasel päeval jõudsime veel korra sõitma!

24 kollide kompanii

Sully oli ka poes saadaval. Ta küll klammerdus Bryani külge, aga ei läinud õnneks ja poodi ta meist jäi. Muide, Bryanil on näha ka Happily Ever After märki, mille saab siis, kui mõni töötaja saab teada, et te olete pulmareisil,

kollaaž 2

Kollide kompanii atraktsiooni erinevad põnevad sildid.

kollaaž 3

Mmm… vaadake seda sushirestorani menüüd! Kasutatud norilehtedesse rullitud karvased ämblikud? Yellowtail kala lima ubade ning kõrbenud spinatiga? Isuäratav, või mis?

kollaaž 4

kollide kompanii (2)

Kuulus Roz. Nagu eespool härra Kartulipeaga seoses mainitud sai, siis võib juhtuda et ka Rozi sees on päris inimene. Kuigi peale temaga kohtumist on sõit läbi, siis kui teiste inimese pealeminek/mahaminek veidike venib, ei saa sina mahalaadimispunktini sõita ja Roz saab sellisel juhul sind lõbustada.

kollaaž 5

Ja lõpetuseks siis kaks sõiduaegset pilti. Vasakpoolsel pildil olen ma oma tavalises olekus – käsi õhku ei julge sirutada ning selle asemel klammerdun Bryani külge. Parempoolsel pildil see ei õnnestunud aga sellel sõidul ma küll käsi õhku ei olnud tõstma.

31. oktoobril toimus ka Halloweeni tähistamine. Sügishooaja jooksul oli kokku 14 Halloweeni pidu ja meil õnnestus sattuda viimasele ja ühtlasi ka sellele, mis toimus õigel päeval. Kui tavaliselt pannakse lõbustuspark kinni kell 21, siis peo ajal sulgetakse uksed kell 23. Alates kella 18.00st saavad sisse ainult need, kel on ostetud peo jaoks eraldi pilet. Kui pilet on olemas, saad sa ka vastava käepaela ning kella kuue ja kella seitsme vahel käivad töötajad ringi ja saadavad pargist välja need, kellel vastavat käepaela ei ole. Halloweeni peo üheks eeliseks on tunduvalt lühemad järjekorrad, mõned erilised esinejad, uhke Halloweeni paraad ja võimalus käia kommi pommimas. Kommi sai muide väga palju. Ka praegu, rohkem kui nädal hiljem, on meil Halloweeni kommi veel alles. Paaris kohas jagati ka beebiporgandeid ja kui suurem osa inimesi kirtsutas nina või väljendas oma pettumust valjuhäälselt, siis mina sirutasin oma kommikoti laialt naeratades ette – andke kasvõi kõik porgandid siia!

1 halloween

2 bryan

Turvakontrollis allahindlust ei tehta.

3 sissepääs

Kahjuks me ei jõudnud nii paljusid atraktsioone läbi käia, kui algul plaanisime, aga see oli seetõttu, et passisime suhteliselt kaua järjekorras, et Jacki ja Sallyga kohtuda. Miks just nendega? No me olime oma Halloweeni kostüümide idee just neilt kahelt saanud!

4 jack ja sally

Grupipilt! Sally uuris, mis puulehti ma täidiseks kasutan ja Jack küsis, mis Bryani lips-nahkhiire nimeks on.

3 ootamas

Jõulukaunistused? Halloweeni kaunistused? Kaks ühes!

3 koletised

Pixari tegelaste disko!!!!!! Kuigi seal ametlikku pildistamisvõimalust ei olnud, oli siiski võimalik end tegelaste kõrvale sättida ja siis klõps ära teha. Ehk siis mina ja Sully ning mina ja Mike!

3 laev

Muusikaline meelelahutus jõe peal ringi sõitmas.

5 pingu

Kes arvab ära, mis raamatust see tegelinski pärit on? Vihje: peategelane suudab mööda trepi käsipuud üles libiseda.

6 loss

Ilutulestikust ei hakanud ma pilti tegema (võimas oli!), küll aga tegin hiljem lossist pilti, mis oli muidugi temaatiliselt kaunistatud.

7 paraad

Pisike osa paraadist – paraadi ees liikus peata ratsanik ning üks viimastest paraadisõidukitest.

8 buzz

Piu-piu-piu ehk laseriga tulistamine! Kuna inimesi oli vähe, saime selle sõidu kaks korda järjest läbi teha – vahepeal maha tulemata. Teisel korral oli see juhus, kus me mõneks ajaks keset sõitu seisma jäime ja seega ka oma rekordilised punktid kätte saime, nagu numbritest näha. Tore Halloween oli!

 

Tagged: abielu, disneyland, halloween, mesinädalad, reisimine, usaoriginaalpostitus

Loe samast kategooriast

Prügikoll, kodused toidud ning VIISA!

Ühel hommikul kodust 6.40 hommikul välja astudes, et tööle minna, leidsin eest ühe naabritest meie …