Avaleht / Elu / Elulised blogid / Ratsa rikkaks 4

Ratsa rikkaks 4

Väike seletav sõnaraamat sellest, mis toimub krüptoraha ostukeskkondades.

Kui olete end kenasti ära registreerinud ja oma aadressi tõendava pangakirja-maksuameti kirja-telefonikompanii arve-elektriarve ning passist või id-kaardi mõlemast poolest pildi ära saatnud, neile aktsepteeringu saanud, siis olete lõpuks vabad kauplema hakkama.

Ostukeskkondadest siis soovitatakse kahe parimana:

1. Markets.comi, kes testib uute liitujate teadmisi enne ostukeskkonnaga liitumist lühikese valikvastustega testi abil ning seejärel annab uutele liitujatele 25 eurot. Kui oma raha samuti investeerida soovite, siis on ülekande miinimumsumma 100 eurot. Osta aga saab seal ka väikeste summade eest, näiteks selle sama 25 euro eest, mille nad teile andsid. Oma raha sinna kandmine pole kohustuslik.

2. eToro, kes mulle tundub kiiremana, lihtsamana ja ülevaatlikumana, kui see eelmine. Liitudes selle lingi kaudu eToro Cryptocurrency, saate 20 dollarit neilt kingituseks, kui ise sinna 200 eurot investeerimiseks samuti peale kannate. Ilma selle lingita liitudes on muu sama, aga 20 dollarit ei saa. Ripple ostmisel on miinumumsumma 250 dollarit või 174 eurot.

eToro puhul on lihtne – ostate omale midagi ära ja see on siis teie Portfolios edaspidi, näidates kenasti reaalajas, kui palju kasum-kahjum hetkel on. Ripple puhul on see siis väga aktiivselt edasi-tagasi liikuv number, mis on mul alati vähemalt 5 dollarilises kasumis olnud, suurim oli eile 54 dollarit kasum. Kui tahate kiirelt teenima hakata, siis hea ostuhind on 0.23-0.24 senti ja hea müügihind on 0.27-0.28 senti. Kui parasjagu sellist hinda ei ole, siis oodake – mis lendab üles, tuleb ka alla ja mis põrkab alla, see lendab ka üles. Kui just tegu pole bitcoiniga, mis lendas üles ja jäi kinni nagu itaalia koka visatud küpse spagett. Kui spagetid on valmis, siis kleepuvad nad lakke kinni. Kui pole veel valmis, siis kukuvad alla. Kannatlikkus on edu alus.

Markets.comi puhul aga on esmapilt veidi keerulisem. Kui leiate üles õige asja, ehk siis otsingusse Ripple ja kui hind sobib ostmiseks, siis ei lähe ostetud Ripple mitte Portfoliosse, vaid neil jääb ta Open Positioniks. Ja selleks open positioniks jääb ta seni, kuni selle ära müüte ning pärast müüki saate sulgeda alles selle open positioni. Pärast seda liiguvad need read Closed Positioni lehele.

Kui olla Open Positions lehel, siis näete seal enda ostetud asju, näiteks Ripplet. Samuti on seal üks kergesti arusaadav rida – positsioon, millega ostsite, ehk mis hinnaga te ostsite oma Rippled või muud asjad. Ja seejärel on 4 rida, millest osa kerged mõista, nagu näiteks Profit/Loss ehk kasum/kahjum. Kolm rida vajavad selgitamist päris algajatele.

1. Balance ehk teie raha, mille sisse kandsite sinna pluss see raha, mille nad teile kingiks andsid. Pluss peale müüki saadav kasum või kui olete müünud kahjumiga, siis see raha arvestatakse sealt maha. Balamce rida ei näita, kui palju teie raha väärtus muutub, kui ostetud aktsiad või krüptorahad hinda muudavad. Balance rida näitab ostu ja müügi eelset summat. See on nagu meelespea, kui palju teil alustades raha oli. Seda teie reaalselt olemasolevat raha, millega saate kauplemist alustada. Kui midagi siis ostate (asjad lähevad Open Positionsi), siis see summa ei lähe sealt Balancest enne maha, kui alles peale ostetud asjade müüki. Peale müügi sulgemist (rea liikumist Closed Positioni aknasse) see Balance summa muutub lõpuks.

2. Equiti näitab teie raha muutumist reaalajas, ehk kui palju on teie aktsiad-krüptorahad väärt parasjagu pluss igasugune rahajääk, mida te pole veel ära kasutanud, pluss pakutav krediit.

3. Free Margini seletamise juurde tulen peagi tagasi. Enne seletan ära paar muud mõistet.

Leverage.
Kui te Markets.comiga liitusite ja testi ära tegite, siis nad määrasid teile Leverage selle järgi, millised olid teie teadmised-kogemused-testi tulemused. Kui näiteks oli teile määratud Leverage 50:1, siis on see pmst nende antav krediit teile. Ehk oma 1 euro eest saate osta 50 euro jagu Ripplet. Kui teil on 25 eurot arvel, siis 1 euro on kinni Ripple all ja 24 saate kasutada millegi muu ostmiseks.
Kui teie Leverage oli 100:1, siis saate oma 1 euro eest osta 100 euro eest Ripplet. Kui Ripple liigub kasumisse, siis on kõik hästi. Teie teenite kasumi müügilt ja oleks nagu taevast kaela see summa sadanud mitte millegi eest. Kui aga asi kahjumisse läheb, siis maksate selle krediidi oma rahast kinni. Ehk elate tuleviku arvelt ning tegite rumala liigutuse. Mina hoian sellest võimalusest igastahes eemale. Kindlam on oma reaalse raha eest mängida, mitte end võlgadesse mässida.

Required Margin on see rahasumma, mis on vaja ostetud aktsiate või krüptorahade tagamiseks, mis asuvad veel Open Positionidel ehk pole veel maha müüdud. Kui midagi ostetud pole, siis Required Margin on null. Kui teie Balance on näiteks 100 ja ostate midagi 50 euro eest, siis Required Margin on 50. Ehk see ostusumma. Või kui olete nii kõvad mehed, et valmis omale jalgadesse tulistama ning valmis ostukeskkonna pakutud krediiti kasutama (oletades, et teie leverage on 50:1), siis on see Required Margin kõigest 1.

3. Ja tulles nüüd tagasi Free Margini juurde, siis Free Margin on Equiti miinus Required Margin. Ehk teie ostetud aktsiate või krüptorahade väärtus reaalajas (pluss võimalik kasutamata raha jääk) miinus Required Margin ehk see eelmise-eelmiste ostu-ostude jaoks broneeritud rahasumma (pidage meeles, et see on seda teie leveraget arvestav ehk krediiti pakkuv, mitte teie tegelikku olemasolevat reaalset rahasummat näitav). Kui olla konservatiivne kaupleja, siis ei tasu kogu Free Margini jagu raha kohe laiaks lüüa. Kasutage vaid raha, mis teil peale millegi ostmist reaalselt veel alles on.Ehk tehke oma arvutused ise, mitte ärge vaadake Free Marginit.

Balance – reaalajas muutuv Profit/Loss = Equity

Equity – Required Margin = Free Margin

(Equity / Margin) x 100 = Margin Level

eToro on algajatele lihtsam, seal on küll alustamiseks suuremat summat vaja, kuid minu hinnangul on asi turvalisem, sest nad ei paku krediiti ja mängite vaid oma olemasoleva rahaga. Võimalus võlgadesse sattuda puudub. Maksimaalne ebaõnn on see, et kaotate selle raha, mille sinna kandsite, kui väga vale ostuotsuse tegite ja kõik kokku sellel asjal kukub. Aga vähemalt ei ole te lisaks sellele rahale veel kellelegi võlgu.

Markets.com on keerulisem, aga mängu alustada saab väikeste summadega. Vältida tuleks nende krediitide kasutamist, et rahakurat teid oma põrgusse põlema tõmmata ei saaks nagu kehva hasartmängurit, kes järjest rohkem raha sisse loopima hakkab kasiinosse, et oma kaotatud raha tagasi teha. Kui aga alustate nende antud 25 euroga ja seda kenasti kasvatada suudate, siis olete võitnud igal juhul. Neil puudub nõue, et peate oma raha ka sinna kindlasti kandma. Seega on see nagu sülle kukkunud raha. Säilitada tuleb lihtsalt kaine mõistus ning meeles peab pidama, et kannatlikkus on voorus ja laenud on kuradist.

Ma olen tähele pannud, et Ripple väärtus kasvab pühapäevast esmaspäevani tohutult ning langeb õhtuti iiri aja järgi 7-8 ajal õhtul, eesti aja järgi siis 9-10 õhtul. Reedeti araabikud ei kauple ning laupäeviti hoiavad juudid tööst eemale, seega parimad hinnad võivad olla reedel-laupäeval alustamiseks ning Ripple ostmiseks. Müümiseks aga siis esmaspäeva lõuna-pärastlõuna.

Näete siis, rikkaks võib saada igaüks, kes üle 18 aasta vana. Ei pea olema meeletuid tuhandeid, et raha panna raha tegema. Täiesti ilma rahata saate alustada lausa! Igaüks on oma õnne sepp ja oma krüptoraha valaja.originaalpostitus

Loe samast kategooriast

Noarootsi kohvikuteõhtu 2018

Enne kui ma saan kirjutada meie perepuhkusest Peipsi ääres, pean kirja panema hoopis minu ja …