Avaleht / Spordiblogid / Rattajutud

Rattajutud

Olen üritanud asjadest rääkida võimalikult ausalt ja ehedalt. Samas mõned emotsioonid ja avastused on jäänud kajastamata, vähemalt blogis.

Üks oluline vahend triatloni tegemiseks on ratas. Noh, see võiks olla eraldistardiratas aga tõmbasin selle esimese aasta nimistust kohe maha, sest selle hind on liiga üüratu… ehk edaspidi…. Aga ratast oli vaja sellegi poolest.

Valituks osutus Merida Reacto 4000  IMG_20180520_193921_457.jpg

Sõbranna ütleb selle ratta kohta küll hellitavalt erecto 😀  😀  😀 Noh olgem ausad, päriselus me olemegi pervod ja see ongi minu masti nali 😀 Seega tuli minuga koju merida erecto 4000. On ikka ilus ratas küll ja kerge ka ja tuunimispotensiaali on tal ka kõvasti…  ja noh ilus….

Aga aga aga

Kõik ei ole paraku kuld, mis hiilgab.  Kirjutan seda postitust ja räägin oma lollidest valikutest ja teadmatusest ehk on kellelgi abiks või noh, kui pole siis saate vähemalt lollile kaasa tunda 😛

Maksin poes ratta ära ja siis oli lisaks vaja veel joogipudelihoidjaid ja tagavaru kumme ja kompuutrit ja arvele lisandus kohe tubli 150 euri. Oii, see sport on kallis…

Aga endiselt polnud mu rattal pedaale ja kingi. Teate, jah? Ostad ratta ja sellel pole pedaale 😛 Tegelt seda ma ikka teadsin aga minust jäid tookord poodi soovitatud 150 eurised pedaalid ja samakallid kingad, mis enamvähem oleksid asja ära ajanud, vähemalt poesellide meelest.

Kui nüüd tõsiusklikud rattakummardajad seda loevad siis mind ilmselt lüüakse esimese nurga taga mättasse-sõidan maastiku pedaalide ja kingadega 😀 Ja oi, kui palju palju palju  juba kuulnud olen, et sõidan valede pedaalide ja kingadega, põhimõtteliselt iga päris rattur ikka viitab sellele 😀 Igatahes, lasin mehel külge kerida maastikupedaalid ja sõidan maastikukingadega! Nii, et kui te minust nüüd enam ei kuule siis ratturid koksasidki mu rüvetamise eest maha… 😀 Võibolla kunagi teen investeeringu nendesse õigetesse aga praegu ja minu tasemel saab nendega ka hakkama. Mul on sellised korralikud ja kallimat sorti maastikurattakingad, mis minumeelest asja täitsa ära ajavad. Ok, olen juba arusaanud, et vahetualas läheb minu kingade jalgapanekule üprispalju aega aga jällegi, ma olen nii algaja, et see 10 sekki ees või taga ei tapa.

Nii järgmine asi… Kiiver. Siinkohal sain targemaks alles hiljuti 😀 Olin nimelt nii tainas, et ei jaganud ööd ega mütsi. Kiiver on kiiver, eks?!?! Aga ei…. Maanteel sõiduks on teistsugused kiivrid ja minu kiiver ei sobi!  Ja siinkohal pean nõustuma…. Juhib liialt palju tuult kuklasse ja tekitab kuklas probleeme (higine selg ja külm tuul ei ole üldse hea kombo). Nii, et millalgi lähiajal lähen nutan natuke patija ja mees läheb Viru ringile tööle 😀 (mina ei saa noh 😀 ebastandartne kaup) ja saan uue kiivri 😀  😛  😀 Valus värk noh

Aga see on alles ämbrite algus või siis lõpp? Kõige suurem ja rasvasem ämber on raami vale suurus!

Nimelt proovisin ratast olles just tulnud oma 29 tollise maastikuratta pealt… Väiksema raamiga ratas tundus mulle liiga väike ja ostsin veidi suurema, mis tundus tollal mugavam. Nüüd olengi portsu otsas… Ostsin liiga suure raamiga ratta endale! JÄLLE!  Siinkohal olen natuke kuri. Jah! Ma ise olen rumal ja loll ja tegin liiga vähe eeltööd ja usaldasin spetsialiste aga teisest küljest oleks võinud targad poes mulle, kui algajale tumbale öelda, et ei ei see raam on liiga suur ja sa võta pisike, noh korduvalt öelda, et kuule lammas see on liiiiiiga suur raam sinujaoks. Arvestades, et mul tõesti on väga pikad jalad ja sellest lähtuvalt lühike keha, seda peaksid ju mehed ometi nägema ja targad profid poes oskama anda adekvaatseid soovitusi.. Nüüd istungi suure raami otsas, mis tekitab korralikult õlapingeid. Vahetasime stemmi lühemaks aga tuleb vist veel lühemaks vahetada, sest peale pandud aerotorudega ei teki kätesse õiget nurka. See omakorda tähendab, et käed on liialt ette sirutatud ja tekivad kohe lisapinged… Nagu brrrr…. See on see koht, kus tahaks enda pead kõvasti vastu seina mitu korda lüüa… Otsi lolli noh! Loll teeb, mis tahab ja keegi ei ütle kah, et ta loll on…

Käisin eelmine nädal treeneri juures ja testisime sadulaid ja üritasime nurka õigemaks saada. Tõdesime, et aerotorud, mis ostnud olen, on liiga kaugel. Ja lähemale, neid niisama lihtsalt ei saa. Peangi sammud poodi seadma ja siis vaatame, kas annab midagi välja mõelda. Loodame, et saab, sest no muidu on see jälle hunnik raisatud raha. Pöidlad pihku, et saaks korda. Tuleb tõdeda, et ei tohi odavat jama osta, sest sellega on pärast liiga palju jama. Isegi pehmendused hakkavad juba paigast nihkuma ja küünarnukil on valus toetuda pikalt.

IMG_20180506_154047_371.jpg

Järgmine teema on sadul. Ai kurja noh 😀 See oli valus, see oli väga väga väga väga väga väga valus. Ei tea, kui palju infot oleks sünnis avaldada? Ei tahakski väga detailselt rääkida aga noh ütleme nii, et isegi pesu kandmine oli raskendatud peale pikki trenne 😀  😀  😀 Aga tundub, et peale viie sadula testimist, leidsin täiesti mõistlikus hinnaklassis sadula, mis on enamvähem ok. Noh, nii ok, kui ok saab üks kõva pulk su jalgevahel olla 😀 Vähemalt on lühike pulk. Siinkohal saan kordki öelda, et lühem ja kitsam on parem… 😀 Sest maantee sadulad on peenikesed ja kõvad.  Aga siiski peale 90 km sõitmist olin täiesti võimeline mõtlema muule, kui mu häbemeluu ja isegi kõndimine oli normaalne ja noh elul olid täiesti värvid alles, nii et progress noh 🙂 Kõva progress, sest eelmistel kordadel ma ikka täiesti oigasin peale rattatrenne ja vahel tahtis pisar ka silmanurka tulla 😛  Ja hinnaklass jääb sellele tasemele, et kannatab isegi osta. Hoidsin hingekinni, et kulub järgmine paarsada raha või siis kolm tundi kannatust võistlustel, peale mida  ei ole võimeline inimese moodi jooksma….Kumbki väljavaade ei tundunud eriti ahvatlev.

DSC_5599~2.JPG

Aga, mis ma öelda tahan on see, et tehke palju eeltööd ja testige erinevaid rattaid. Ning tagantjärgi tarkusena, et kui raam tundub sulle poes väike ja tunne on nagu kokkupressitud kirbul siis pigem võta see raam. Kindlasti tee ära ennem mõõtmised kodus ja kasuta google abi, et leida millimeetrite pealt õiged suurused. Võta poodi kaasa mõõdulint ja sõida võimalikult palju.  Mina lendasin liiga entusiastlikult ja teadmatult asjale peale. Hea küll saan sõidetud aga see kindlasti pole mu unelmate ratas ja heast välimusest ainult ei piisa. Sisu peab ka olema! 

 

Regiinaoriginaalpostitus

identicon
Kirjutan oma blogis sellest, kuidas üritan oma kolme põnni kõrvalt trenni teha ja tervislikult toituda, mõned võistlused ja eneseületused ka sekka loomulikult. Head lugemist!

Loe samast kategooriast

Koolidest

Enne kui ma päris teema juurde lähen, tahaksin ma ära märkida selle, et mul jäi …