Avaleht / Tehnikablogid / Review: Canon EOS 100D + EF-S18-55mm f/3.5-5.6 IS STM

Review: Canon EOS 100D + EF-S18-55mm f/3.5-5.6 IS STM

Saan teile jälle kaamerajuttu puhuda! Seekordseks koostööpartneriks oli Canon Eesti, kellelt sain kaamera laenuks nii tantsulaagrist video tegemiseks kui ka Maybelline meigikonkurssil osalemiseks. Lisan alla ka pildid, mis selle kaameraga teinud oleme.

image

Niisiis, kaamera ja objektiiv mida proovisime olid Canon EOS 100D + EF-S18-55mm f/3.5-5.6 IS STM. Lisan kaamerast põhiinfo siia (võetud photopoint.ee lehelt):

  • 18-megapiksline APS-C CMOS sensor
  • 3″ Clear View II puuteekraan
  • FullHD videosalvestus
  • 4 kaadrit/sek sarivõte
  • Ülikompaktne ning kerge korpus

image image image

Nagu ikka, siis siit tuleb minu kui blogija kui tegelikult fotograafiaga mitte väga kursis oleva inimese arvamus. Arvan, et selle võlu peitubki just selles, et mu arvamusavaldus on lihtne ning siililegi selge, mis teeb kaamera tavainimesele veidi tuttavamaks. Ning altpoolt leiate fotograafias vana kala, Kalevi palju sisukama arvamuse. Mina leian, et kaamera teeb väga ilusa kvaliteediga pilte ja videosid ning seda on seal juures väga lihtne kasutada.

Nuppe ja funktsioone vähe (kuid väga piisavalt), mis teeb kõik väga selgeks ja arusaadavaks. Mõnikord oli fookust veidi keeruline paika saada ning üks väike miinus oli see, et kaamera läks väga kiiresti kinni kui sa temaga midagi ei teinud. Kaamerat oli mugav käis hoida ja ta polnud ka mega suur, ehk siis see tundub täpselt õige vidin nii algajale kui ka kogenenumale fotograafile!

image image

Kalevi arvamus: See kaamera on piseim ja üks kergemaid peegelkaameraid turul. Sellel on 3inch LCD touchscreen, mis on mõnusalt paraja suurusega. Videosid saab salvestada 1920 x 1080 HD kvaliteediga. Nendele, kes armastavad videosid teha, on kindlasti ka oluline lisa 3,5mm mikrofoni pistik, ehk siis parema helikvaliteedi saavutamiseks saad endale soetada eraldi mikrofoni ning selle kaamera külge panna.

Kaamera miinuseks on puuduv wifi olemasolu, mis on nüüdisajal kindlasti kasutajale väga oluline ning suur faktor, mis ostuotsus mõjutada võib. Videod, mis selle kaameraga tegin, on siintantsulaager ja maybelline võitslus


Loodan, et teile meeldivad vahelduseks sellised postitused ning saate siit enda jaoks midagi uut ja huvitavat! 🙂(originaal postitus)

identicon
Tere kõigile! Olen 18 aastane punapäine neiu, kellel on hobisid ja huvisid rohkem kui hunt kriimsilmal ameteid ning üheks neist on blogimine. Blogin enamasti ilu ja elustiili teemadel, kuid jätan endale vabaduse kirjutada kõigest, millest hing ihkab. Just seetõttu ma oma blogile "A little about everything" nimeks paningi. Tere tulemast! :)

Loe samast kategooriast

Loen pimedas raamatuid

Hiljuti, seoses osaluskohvikuga, sain kingituseks raamatulambikese. Need on olnud üsnagi populaarsed raamatuhuviliste seas ning nüüd …