Avaleht / DIY / Remondi- ja sisustusblogid / Teistmoodi esimene sünnipäev

Teistmoodi esimene sünnipäev

 

Märkamatult möödus aasta ja meie oh-kui-väike, 2790g kaaluvast imepisikesest beebist on saanud üheksa ja pool kilogrammi kerge aastane väike preili. Aastane! 1! Esmakordsetele vanematele on see üks hästi tähtis sündmus ja mitmetel põhjustel meie perele veel eriti. Ja nii tegime selle esimese natuke ebatraditsiooniliselt- pigem suurtele kui väikestele. Meie piiga ei ole veel päris mängutoa mõõtu ja on eas, kus tunneb rõõmu pigem inimestest kui asjadest. Ja ega tegelikult meie ümber väga palju teisi beebisid polegi- on juba suured lapsed, kes samuti liumäest alla laskmise asemel seal kõrval hoopiski minecrafti mänginud oleksid.

 

 

 

Endale püstitatud ülesanne oli pealtnäha kerge, tegelikkuses natukene raske- leida koht kuhu mahuks umbes 40 inimest, mis oleks äge ja teistmoodi, kus oleks imehead toidud ja kuhu saaks kellegi esinema kutsuda. Ahjaa, ja selline koht, kus ma ise midagi tegema ei peaks, sest see kõik toimus viimastel kolimispäevadel ja Pärnu-Viimsi vahet sõites ei oleks seda aega ega energiat olnud.

 

 

Valituks osutus F-hoone! Panime kinni terve tagumise saali ja nende hästi vastutulelik töötaja Maarja tegi kõik muu minu eest ära. Sünnipäev toimus brunchi võtmes ja nii olid laual pigem päeva esimesse poolde sobivad toidud. Ja toitude osas, kusjuures, sain mina (kuigi ma ju ei teinud midagi..) nii palju kiita ja saan tänukirju siianigi. Kui kedagi huvitab, siis laual oli:

 • Bruschettad nelja erineva hooajalise kattega
 • Tartrapliinid mädarõikakastme ja õrnsoolalõhega
 • Loomamaksapasteet vaarika-sibulamoosiga
 • Tuunikalasalat vutimuna, oliivide, kirsstomatite, suhkruherne, kapparite ja prantsuse kastmega
 • Aasiapärane seasisefilee seesamiseemnete ning tomatu, koriandri ja laimi kattega
 • Hummus
 • Soolakurk
 • Värske ciabatta
 • Muhu leib
 • Ürdi-toorjuustumääre
 • Brüleekreem
 • Smuutid

 

 

 

Et külalistel väga igav poleks, siis meelelahutuseks tellisime teadusetenduse Kolmelt Põrsakeselt. Nendest oli ääretult kena arvestada sellega, et tegelikult sellel sünnipäeval lapsi eriti pole ja nii oskasid nad oma etenduse ülesehitada nii, et isegi mu insenerist isal oli päris põnev ja vahva vaadata. Rääkimata meie enda pisikesest daamist, kes oli nii mõnestki asjast ääretult vaimustuses ja sai isegi lihtsamaid katseid kaasa teha. Etendus kestis 45 minutit ja sellega hõlmaski kogu selle osa, kus ehk muidu pidu “vajuma hakata” võiks. Oli huvitav ja sai nalja- rohkem polegi ju midagi vaja!

 

 

 

Meie jäime peoga väga-väga rahule ja tore on, et mõned härrad sõnasid, et “sellistel laste sünnipäeva pidudel võiks käia küll!”.

Kuidas teie oma lapse esimest sünnipäeva pidasite? Mis vanusest alates mängutuppa kolitakse? Kuigi loodan, et vähemalt pere-sõprade ringis pidades me veel mõned aastad seda tegema ei pea. Järgmisel aastal, kui ilm meie vastu sõbralik on, oleks vahva hoopis matk ette võtta ühes kakao ja vorstikestega!

 originaalpostitus

Loe samast kategooriast

Ikea rack

Uus stange tütre toas. Ikeast ostetud! // New rack from Ikea!  originaalpostitus