Tere, Pärnu!

Paar päeva tagasi astusime sisse ilusasse notaribütoosse, ronisime puidust treppidest ülesse, võtsime osa lepingu läbirääkimistest ja andsime mõned allkirjad. Nüüd on meil ka teine kodu. Tere, Pärnu!

 

 

Seda, miks me siin oleme, olen varem maininud – juhtus lihtsalt nii, et R. sai Pärnusse huvitava tööpakkumise. Kui ta mainis, et siis vist peaks Pärnusse kolima, olin mina entusiastlikult, mõtlemata, kohe nõus. Siis. Olen ju tihti meie suvistel kodumaa reisidel öelnud, et siin samas Pärnus, võiksin ma ju elada küll. Küll aga, kui ta oli paar kuud sellega tegelenud ja töökoha vahetamine selgemaks saanud, hakkasin mina suures kabuhirmus pakkuma, et ehk saab ikka ka nii, et me ei koli, või, et elame mõnda aega Kalevipoja elu. Aga ei, nüüd tuli Pärnusse kodu vaadata ja polnud enam pääsu.

Hakkasin hoogsalt Pärnust mitte-kui-midagi teades kortereid (ja ka maju) vaatama, aga minu kriteeriumites-

  • 4 tuba
  • uus
  • terrass või rõdu
  • pigem moodsate lahendustega

…kodusid lihtsalt polnud. Üks oli, aga see kahjuks valmib alles kevade saabudes ja nii kaua ei soovinud ma üksikema rolli mängida. Kuid see kuu ja pool, kui ma seda siiski teha sain, pani mind väga-väga austama neid, kes sellega igapäevaselt toime tulevad ja eriti 1+ laste kogusega.

 

 

Ja siin me nüüd oleme. Ühes muidu 1940 kanti ehitatud, kuid mõned aastad tagasi renoveeritud korterelamus. Meie uues kodus pole nelja tuba, on kolm ja pole terrassi ega rõdu, on hoopis Prantsuse stiilis rõdu. Aga see-eest on meie magamistoal topelt uksed, aknad ruudustikuga, kõrged laed ja tammepuidust põrandad. Ja natukene igapäevast nutikust ka, kuid see vist on teistes kodudes juba täiesti tavapärane.

Mainin, et Viimsi kodu on ka alles. Ma ei raatsinud seda siiski müüa.

 

 

Täna Pärnu vahel jalutades loetlesin ma R’ile kodude plusse ja miinuseid ja kumbki ei saanud esikohta- neid on mõlemal umbes täpselt sama palju. Viimsi kodus on terrass, kaks korrus, rohkelt-rohkelt panipaiku, aga siinne miljööväärtuslikkus, vana maja kerge hõng, no-need-samad-topelt-uksed ja nutikus ja ülim kvaliteet ei lase otsustada kumb siis tegelikult parem on.

 

Jah, mul pole siin veel sõpru ja tänavale astudes ajan sassi kummale poole minna (ma olin varem pärnus vaid mõned üksikud korrad käinud), aga ma usun, et varsti võin ka hõigata, et tere tulemast Pärnusse! Minu koju.originaalpostitus

Loe samast kategooriast

Ikea rack

Uus stange tütre toas. Ikeast ostetud! // New rack from Ikea!  originaalpostitus