Avaleht / Maitsed / Söök & Jook / TEST: KUST SAAB PARIMAT PHILADELPHIA MAKIT?

TEST: KUST SAAB PARIMAT PHILADELPHIA MAKIT?

image

Seekord kogusime kokku lausa 6 inimest, et jälile jõuda Tallinna parimale philadelphia makile. Istusime ühel kaunil suveõhtul maha ja tellisime kõikidest sushikohtadest, kust MyChef toitu koju toimetab, philadelphia makid (kokku 9 kohta). Miks me tellisime just MyChef’i kaudu? Sellepärast, et me tahtsime juhtida siinkohal tähelepanu sellele, et nad annetavad iga tellimuse pealt raha ‘Kingitud Elu” Vähiravifondile! Fond on äärmiselt oluline, kuna on abiks nendele, keda ei toeta Eesti Haigekassa.

image

KUIDAS HINDAMINE KÄIS?

Tegu oli PIMETESTIGA! Sushid olid nummerdatud ja seetõttu ei teadnud keegi hindajatest, millise sushi restorani sushiga parasjagu tegu oli.

Hindamine toimus kolmes kategoorias ja 5 palli süsteemis (maksimaalselt oli võimalik saada 90 punkti):

  1. MAITSE (üldine kooslus ja koostisosade omavaheline tasakaal)

  2. VÄLIMUS (ainult väline üldmulje)

  3. KVALITEET (kui hästi oli rullitud, kas lagunes koost, kas kala oli värske jne)

Hindasime sushisid kõik koos paralleelselt ja proovisime erinevate kohtade kaupa. Nt proovisime kõigepealt sushit nr.1, hindasime seda kõik individuaalselt kolmes kategoorias ja siis oli kõigil võimalus antud sushi kohta ka kommentaare anda. Tulemused tulid ka meie endi jaoks üllatavad, aga keegi meid ära pole ostnud ja ükski sushikoht isegi ei teadnud, et selline testimine aset leidis:

 

image

1. KOHT – Amijami (80 punkti)

Maitse: 27

Välimus: 25

Kvaliteet: 28 (rekord)

 

Esteetiliselt ilus ja maitselt tasakaalustatud. Kõike oli täpselt parajalt: värsked toorained ja toorjuust olid balansis ning igat maitset oli eraldi tunda. Sametine kala. Ideaalne vorm, seest ja väljast. Hästi rullitud. Ingver nägi naljakalt neoonne välja, aga maitses hästi. Meie lemmik!


image

2. KOHT – Ginza (78 punkti)

 

Maitse: 23

Välimus: 28 (rekord)

Kvaliteet: 27

 

Riis oli võrreldes teistega magusapoolsem. Poolte jaoks oli philadelphiat liiga palju, aga samas pooled just pigem nautisid seda. Kala oli küllaga ja maitses värskelt. Hästi rullitud maki. Plusspunktid ka ingverile.


image

3. KOHT – Little Japan (72 punkti)

 

Maitse: 25

Välimus: 20

Kvaliteet: 27

 

Väike aga viisakas. Pigem kreemjas. Mõnus kala ainult, et seda oleks võinud rohkem olla. Osade arvates sutsu liiga toorjuustune.  Väike amps, mis mahtus hästi suhu, kuid samas isegi kümnest sellisest ampsust ei saaks vist kõhtu täis.


image

4. KOHT JAGAMISEL – Tokumaru (68 punkti)

 

Maitse: 28 (rekord)

Välimus: 15

Kvaliteet: 25

 

Maitselt oli kõik tasakaalustatud, aga nägi natuke välja nagu laps oleks lasteaias kokku vorpinud ehk pigem lohakas välimus. Sutsu lagunev. Ülihea kala. Ühe vaieldamatu lemmik! Ülejäänute jaoks pigem positiivselt rahuldav. Super ingver.


image

4. KOHT JAGAMISEL – Sushimon (68 punkti)

Maitse: 19

Välimus: 27

Kvaliteet: 22

Osade sõnul mõjus riis kuidagi granuaalselt ja kuivalt suus ja seetõttu domineeris liialt. Kurki oli täpselt parajas koguses ja andis mõnusa krõmpsu. Rull kippus pisut lagunema, kuid võrreldes teistega polnud kõige halvem. Selle makiga kaasnes pigem magusapoolne ingver. Nägi väga kaunis välja, kuid kõik olid üksmeelsel arvamusel, et liiga palju seemneid ei mõju suus kogu kooslusele hästi. PS! Takeaway karp on hästi lahendatud, pilkupüüdev ja armas.


image

5. KOHT – Brezza (58 punkti)

 

Maitse: 24

Välimus: 16

Kvaliteet: 18

 

Hea balanss maitsete vahel. Kala ja kogu rull oli meeldivalt värske. Ebaühtlaselt rullitud, pooltel lagunes maki ära, pooltel jäi kenasti püsima. Välimus võib-olla pisut ilmetu.


image

6. KOHT – Gala (52 punkti)

 

Maitse: 19

Välimus: 16

Kvaliteet: 17

 

 

Väga väga lagunev kahjuks. Vähe kala ja palju riisi. Mõjus suus kuidagi rohmakalt. Paljusid jättis see rull külmaks.


image

7. KOHT – Edo (51 punkti)

Maitse: 16

Välimus: 17

Kvaliteet: 18

 

Kala kohta tulid järgnevad kommentaarid (tsenseerimata): plögane, seisnud vakstu diivani maitse, kehv fileerimine, mahlane. Rullimine oli ka veidi lohakas ja maki kippus lagunema. Kurki oleks võinud rohkem olla. Ühe jaoks oli see rull koguni ainuke, mida ta lõpuni poleks suutnud üksi süüa. Näeb välja samasugune kui ise esimest korda üritatakse sushit teha.


image

8. KOHT – Sushi Plaza (46 punkti)

 

Maitse: 17

Välimus: 18

Kvaliteet: 11

 

Riisi ja kurgi maitse domineeris. Väga väga lagunev! Pool riisi jäi soja kaussi maha alati. Natuke seisnud maitsega. Kalaga koonerdatud. Kurk tundus ka kuidagi vana. Ingver oli hea. Ainuke sushi, kus nii avokaado kui ka kurk olid hakanud pruuniks tõmbuma.


sushi (4 of 67).jpg


alinabirjuk-1511.jpg


sushi (30 of 67).jpg


sushi (7 of 67).jpg


alinabirjuk-1535.jpg


sushi (9 of 67).jpg


sushi (65 of 67).jpg


alinabirjuk-1534.jpg


sushi (54 of 67).jpg


sushi (51 of 67).jpg


sushi (63 of 67).jpg


sushi (29 of 67).jpg


sushi (59 of 67).jpg


alinabirjuk-1521.jpg


sushi (61 of 67).jpgoriginaalpostitus

identicon
Ei tea täpselt, kus süüa & mida süüa? Näljane Nelik tuleb sulle appi. Oleme sinu eest juba paljude restoranide/kohvikute toidud ära proovinud ja oskame soovitada!

Loe samast kategooriast

LÕUNAKAS

  40 tundi Lõunakeskuses   See postitus ei olegi mingi suur restoranide arvustamise retk, vaid …