Avaleht / Elu / Arvamusblogid / USSID LÄINUD

USSID LÄINUD

image

Meil oli täna nii ilus bioämber, et ei saanud seda jätta pildistamata. Nii pidulik teine! See foto tegelikult näitab ka midagi muud peale toretseva olukorrapildi. Pean nimelt teatama, et meie pere vermikompossiussid on majast lahkunud.  Kuidagi lihtsalt läks nii, et harvendamise plaanist sai vabanemise plaan. Tegin facebookis natuke aega tagasi postituse, et kes soovib, siis natuke jagan oma ussikesi ära. Huvilisi oli palju, mul puudus ussikeste vastu sügav kiindumus ning ei olnud aeglane see mõttekäik, et annaks siis juba kõik ära. Ja nii läkski. Ussimajandamisega on siis selleks korraks kõik. Põhjuseid oli siin mitmeid, aga ükski neist ega nende kogusumma ei tähenda lõppkokkuvõttes seda, et mul oleks midagi vermikompostimise vastu või et see ei töötaks. Tagasivaadates minu ja usside seiklustele, siis ei saa ma midagi kurta. Olen nüüd kogemuse võrra jälle rikkam ja elu läheb edasi nii nagu varem. Kuna ussiteema inimesi ikka ja jälle huvitab, siis panen siia kirja põhjused, miks ma neist loobusin:
  • Halb korter. Meie korteris on hallitusega üks igavene rist ja viletsus. Ma VIHKAN seda PAGANAMA HALLITUST! Ussikeste elukeskkond on teadupärast niiske, see aga hallitusega armastab kohe eriti käsikäes käia. Komposter mul hallitama ei läinud, aga sein, mille ääres see oli läks. Ja korduvalt. 
  • Kõike ussid ei söö. Nagu näiteks avokaadokive jms. Ka Rääbu kalajäänuseid ma sinna ei saanud panna.
  • Kui on vähe usse, siis on tegemist hobieksperimendiga, mitte funktsionaalse biokonteineriga. Ehket kui ma oleksin soovinud luua omale ussikolooniat, mis sööb ära kõik meil tekkinud biojäätme, peaks olema ussimaja suurem (meil on aga ruumipuudus). Suurem ussimaja tekitab korteris suurema niiskustaseme. See aga taaselustab hallituse probleemi – 1:0 hallituse kasuks. Lisaks sellele tuli ju poole vermikomposterdamise aeg meie kortermajja biojäätmete konteiner, mille kasutamine on paratamatult palju mugavam ja lihtsam. 
  • Huvilisi oli palju. Idee poolest on vermikompostimine minu jaoks sümpaatne ja kuna ma nägin, et niivõrd paljud inimesed on sellest sama moodi huvitatud, siis ma ei osanud öelda ei. 
  • Vermikompostimine ei ole ju vegan… ?


originaalpostitus

identicon
Nullkulu on mõttelaad, visioon, elustiil, eesmärk. Nullkulu on nulltolerants prügi suhtes ehk jätkusuutlikkus terves tarbimisahelas.

Loe samast kategooriast

Puhkus jalkast ehk räägin hoopis ilust

Ma jälgisin põnevusega, kui siin vahepeal stiilist ja riietest räägiti, sest ma olen selline professionaalne …