Avaleht / Maa / Taludeblogid / Uusmaakad puhkasid

Uusmaakad puhkasid

Reisipildid ja filmiklipid on telefonist arvutisse tõmmatud ja aeg neist väike valik siia üles riputada. Aga ärge kartke, ma panen siia ainult väga väikese valiku, sest et 86 pilti ei ole 10%-gi  kogu olemasolevast kraamist (ja muljetest).  Niisiis reis Krimmi, Jalta linna. Olime seal tegelikult juba viiendat korda. Alati samal, kõige kuumemal ajal. Aga midagi ei ole teha – aastapäeva ju nihutada ei saa. Ja terve linn pidutseb samuti alati sel ajal, sest peetakse Jalta päeva. Üks maa – mitu maailma. Poliitika jätsime kõrvale ja väga palju see seal ninna ei karanudki, kui ise sellest nina eemale hoidsid.

Enne reisi küsiti meilt kõige rohkem, et kuidas te julgete sinna minna? Seal ei ole mitte midagi karta. Seal on muidugi nii üks kui teine asi teistmoodi, aga kõigega ju kohaneb, harjub. Kui käisin Telias küsimas, kuidas ma reisil helistada saan, öeldi, et pakett on teil hea, peaks toimima enam vähem üle maailma, aga kas ka seal, seda ei tea. Noormees küsis isegi, et on seal üldse midagi, sest ta on ette kujutanud, et seal maal ainult tuulekerad veerevadki:))

Meie tavaline peatuspaik Hotel Yalta-Intourist on omakorda riik riigis ja sinna võiksid meie SPA-de arendajad lausa praktikale minna. Mitte et seal kõik viimseni ideaalne ja steriilne oleks olnud, aga hea oli vaadata, kuidas see hiigelsuur kontsern toimis ja külalistele lõpmatult hüvesid ja meelelahutust pakkus. Lihtsam oleks küsida, mida seal ei ole. Palun väga – lisaks kümnetele restoranidele, kohvikutele ja ööklubidele 5D kino, loomaaed, veepargid, seikluspargid, iluteenused, kaubatänav, maheturg, klaasseintega jõusaal taeva all, lastele igapäevased kunstiringid, mängutoad, võistlused, kontsertlaval igal õhtul uued esinejad, tenniseväljakud, vahupeod, pargid, puhkealad, pagarikoda koos juustu- ja veinipoega, rannad jne. jne.

image Aga saarlane peab kauge reisi puhul kõik riskid maandama, sestap tuli minna päevake varem ja no ega ei kurda küll. Kaks Kokka pakkus toiduelamuse, mida Krimmi ja Moskva kokad üle lüüa ei suutnudki. Ja Radisson Blu Hotel Olümpias oli isegi veel äratundmishetki. image image

image

image

image image Kohal! image

image

image Akvaarium

image Oli neid basseine seal nüüd neljal või viiel tasandil? image image

image Pidu algab!

image

image image

image Kui liivaranda ei ole, siis teeme selle.

image

image Käsk on võtta päikesevanne! image See päev:) image

image Miki läks Minniga merele

image

image Telefon pani iga päev 10-14 000 sammu kirja, vaat kus kelm!

image

image

image

image Küllus

image

image

image

image Rahvuslik rõdupidu Jalta päeval

image

image Ja jälle merele! Pääsupesa lossi külastamine on meil traditsioon – oleme viis korda laevaga lossi juures käinud ja kaks korda mägede poolt vaadet nautinud. Sel aastal oli seal lisaboonus – Salvador Dali näitus Geeniuse päevikud. image image image image Pildi sisse image image

image Lõpmatu suveniirindus

image

image

image image Jälle tagasi, giidi jutt hakkab ka juba pähe jääma:)

image Poisu ei näinud ei ilma ega inimesi, temal oli oma maailm

image

image

image

image

image

image image image image Läbi mäe randa image image Uusarendused mäenõlval image

image Basseini põhjas aknad, akende all saunad

image

image Uusimat supelusrõivastuse disaini.
Ja see ei olnud mitte veeproovide võtja, nagu mõni arvas:))
Pikemaks väljasõiduks oli seekord Alupka linn ja krahv Vorontsovi lossi ning pargi külastus. Ilmaimeks oli seal agaavi õis. Agaav õitseb vaid kord elus 10-30 a vanuselt, kui üldse õitseb. Peale seda taim sureb. Õis võib olla 10 m pikkune. Tõttöelda hakkavad vaatamisväärsused ja turismimarsruudid meil otsa saama. Ega muud, otsast pihta – Sevastoopol, Balaklava, Bahtšišarai, Nikita botaanikaaed, Livaadia, Massandra, Ai-Petri jne jne.  image Agaavi õis

image

image

image

image image Parketifetiš image Lemmik

image

image Taamal Ai-Petri, kus otsas meil ka juba ammu õhutrammiga käidud

image image Hotelli tagaküljel

image Üks õhtusöök ühes restoranis image Ja oligi käes aeg lõpuõhtuks mõnus kohake leida image image Tuli EV territooriumile ja s….s. Sai andeks, sest tal oli ainult üks jalg. image No ei oska rannas mittemidagiteha. Kodus juba mitu purki neid täis.

image Väikese ipidega seinaplaadi saime kingiks linnapäevade tänavamüüjalt,
 kes oli Eestis sündinud. Ütles meile äkki: Tere! Veel oskas ta öelda: Anna suitsu!:)

image Lahkumine koidikul, peakokk tuli Porschega tööle

image Simferoopoli poole

image Moskvas. Vist?

image

image image Kui küsiksite, kas läheksime sinna veel, siis jaa, kasvõi otsekohe! Otsekohe algabki seal aeg, mida nimetatakse sametsesooniks. Kroonitud pead omal ajal just sel perioodil oma lossidesse saabusidki, kuna vesi oli siis veel väga soe, aga ilm enam mitte nii kuum. Täname tähelepanu eest!

originaalpostitus

identicon
Tere! Rõõm kohtuda!:) Teie uusmaakas Katrin

Loe samast kategooriast

Allium longipetiolatumi aeg

Köige mönusam tunne on see, kui on pühapäeva õhtu ja sa ei peagi maalt linna …