Avaleht / Eesti / Investeerimisblogid / Veebruar 2018 kokkuvõte – elu parim veebruar!

Veebruar 2018 kokkuvõte – elu parim veebruar!

Sain veebruaris oma visioonilaua valmis!

Jälle suur märts käes, naistepäev juba paistab, aga kokkuvõtet pole. Siit tuleb! Veebruar oli väga äge kuu. Nimelt olin kuu alguses SW auhinnareisil Sizzler Tenerifel. Sellest oli juba eelmises kuuülevaates ka juttu, kuid seekord on mul välja pakkuda lausa pooletunnine telesaade! Nimelt oli meie grupiga kaasas TallinnaTV reporter, kes tegi Tenerifest ja meie reisist lausa telesaate. Keda huvitab Sizzler ja Tenerife, siis vaadake julgelt.

Aga miks ikkagi elu parim veebruar? Nimelt sattusin ühel hommikul Tenerife rannas joostest kuulama meie SW Consultingu podcasti, milles Michael Hyatt rääkis teemal kuidas luua endale elu parim aasta. See klikkis minuga kuidagi nii hästi ära (abiks oli ka hommikune päike, mererand ja kogu see Tenerife feeling), et otsustasin joostes, et 2018. tuleb mul elu parim aasta. Lennates Eestisse tagasi, panin lennukis mõned mõtted kirja, mis mul seda saavutada aitavad. Nüüd on kuu aega möödas ja võin uhkusega tunnistada, et iga päev oli veebruaris äge ja kuu kokkuvõttes oli superäge ja senise elu ägedaim veebruar. Nii, et kellele see idee kõnetab, siis kuulake ka seda podcasti, pange elu parima aasta eesmärgid paberile ja andke tuld! Avastasin ka, et sama autor oli olnud ka ühes varasemas podcastis, kus oli juttu kogu elu planeerimisest (kuulan seda just praegu kirjutades, väga hea kraam – enda euloogia kirjutamine näiteks).

Teine oluline hetk veebruaris oli üks hommik kui ma rattatrenazööril oma imede hommikut tegin ning sattusin lugema raamatut “See üks asi”. Olin selle Äripäevast kingituseks saanud ja see oli seisnud riiulil juba kuid. Avasin raamatu suvaliselt lehelt (lk 141) ning esimene asi, mis seal kirjas oli, ütles järgmist: “Elu mõte ei ole ennast leida. Elu mõte on ennast luua.” Edasi tuli juttu sellest, kuidas Scrooge leidis õnne teiste aitamises ning fookuse endalt ära võtmiselt. Olin kuu aega varem olnud Southwesterni USA koolitusel, kus kõigi aegade rekordiomanik Dustin Hillis rääkis oma limiitide leidmisest ja ületamisest. See oli üks kõigi aegade parimaid osasid ja sain sellest terve lehekülje märkmeid. Toon siinkohal välja paar lauset, mis mind väga kõnetasid ning teemasse puutuvad:

  • You can master any area if you put focus on it. Do not leave one area before being 100% focused. When you say YES to something, you automatically say NO to something else. FOCUS is the key!
  • Set your schedule and live and die by your schedule. Idle mind is devils workshop!
  • Your endurance is directly in proportion to the strenght of your vision! If you are not excited in life, your vision is weak. If you consider yourself a leader, you need to be great vision-caster. You need to have a vision first, then you can help others do the same and see your vision…
  • Spencer Hays-ing and Warren Buffett-ing – work till the day you die because you enjoy your work!
  • Biggest limiter is your ego. Stop being selfish and focus on helping others. If you focus on yourself and keep feeding your ego, result is a lonely life…

Hmm, päris head ja sügavad mõtted, kas pole? Eriti see viimane lause pani mind mõtlema, et kas igakuiselt oma rahaasjadest kirjutada on ikkagi teiste aitamine või pigem oma ego toitmine? Üritan veebruarist alates hoida rohkem fookus teistel ja vähem endal. Ja panna rohkem fookust uue raha loomisele (ettevõtlus, teiste aitamine, uue väärtuse loomine) kui olemasoleva haldamisele (investeerimine).

Aga asjadest ka. Veebruaris sain kirja 704 rattakilomeetrit, mis on selle aasta rekord (wink-wink!). Lisaks 1274 kätekõverdust (ilusti graafikus, täna oli 64 kätekat!). 345 531 sammu tegin ka veebruaris. Nii, et igati korda läinud kuu! Iga kilomeeter Tenerifel oli täie mõnuga sõidetud. Ainukese ebameeldiva asjaoluna jääb veebruarist meelde ratta vargus, nimelt pandi meil viimasel päeval ühes väikeses mägikülas üks ratas pihta. Aga mis olnud, see olnud. Lisaks jäi meelde 24. veebruar kui meil kõigil oli võimalik tähistada EV100 aastapäeva! Vägev, terve päev oli nutt kurgus ja pisarad silmas, sest oleme ausad – ühelgi eelmisel Eesti põlvkonnal pole nii head ja õnnelikku elu olnud kui meil. Kasvatada oma lapsi vabas Eestis, ilma et peaks kartma võõrast võimu, on ikka suur õnnistus, millest tänased noored ehk eriti aru ei saa. Rääkimata sellest, et eestlased pole kunagi majanduslikult nii heal järjel olnud kui täna. Oleme kõik väga tänulikud!

Räägime rahast ka, see ikkagi ju põhjus, miks seda blogi siin loetakse. Intressides oli elu paremuselt teine kuu. Selle põhjuseks suuresti asjaolu, et sain korraga kätte kahe pikema laenu intressid. Ühisrahastuses midagi erilist ei teinud, panin aga laekunud intressid uuele ringile. Omarahast laekus intressi 964 eurot, kahjumit sain 212 eurot. Raha juurde ega välja ei kandnud, kokku olen ise Omarahasse raha pannud 30 530 eurot. Bondorast ei saa endiselt midagi aru, mina ei oska seda enam käima kanda ja nii kandsin just 1600 eurot sealt välja, mis vahepeal oli laekunud. Mintosest laekus 118 eurot intressi, kokku keerleb seal 14 000 eurot, ise olen sisse pannud 11 000 eurot.

Kinnisvaras mingeid tehinguid ei toimunud, ehitus käis kiirelt nii Avangardis, SpaceCubes kui ka Elvas. Üürid laekusid, pangalaenud vähenesid ja muud tarka ei oskagi midagi kosta. Rahulik kuu.

Aktsiates oli taaskord põnev. Kuu algas kaua oodatud volatiilsusega, kahjuks minu investeering Etaloni sellest tulu ei lõiganud, sest erakordselt pikk vaikus oli kapitali juba ära söönud. Küll aga sain ise müüa paar päris hea hinnaga müügioptsiooni nii Applele kui ka Exxonile. Lisaks laekus IB-st korralikult dividende ka, täpsemalt 471 eurot. Aasta tagasi laekus veebruaris näiteks 264 eurot. Oma panuse minu veebruarikuu dividendidesse andsid AAPL, OHI, GIS, NTR, T, VZ, LOW, DCP, GMLP, HAS, HRL, KMI, APU ja SBUX. Tänud kõikidele patroonidele! Baltikumist midagi ei laekunud ja ühtegi tehingut ka ei teinud.

Märtsis on tulemas paar tasuta koolitust kooliõpilastele ja üliõpilastele. Lisaks ilmub peagi Rikkaks Saamise Õpik vol. 3 aka RSÕ III. Sellest tuleb peagi põhjalikumalt ka juttu.

 

 

The post Veebruar 2018 kokkuvõte – elu parim veebruar! appeared first on Kuidas saada rahaliselt vabaks.originaalpostitus

Investeerimisest ja rahalise vabaduse saavutamisest rääkiv blogi. Lisaks kuuülevaadetele on ka palju muud materjali.

Loe samast kategooriast

EBAreaalne, ma kirjutavat “harivat blogi” ja sain Eesti Blogiauhinnad 2018 internetikarika!

Kes märkas ja kes mitte, aga eelmisel nädalal ajasin oma blogis ja feisbukis taga maski. …