22/21 Istutamine

Alguse tekst on pikk, aga püsi minuga kaasas ehk loe see läbi.

Paramahansa Yogananda arvas, et edu saavutamise kiirus või edasi lükkamine on seotud meie käitumismustritega ehk harjumustega.

Selles harjutuses leiame ühe “nõmeda” käitumismustri, mis on automaatne ja röövib meilt iga päev midagi (aja, hea enesetunde, enesekindluse vms).

Minu “nõmedaks” harjumuseks on ilma ühegi vajaduseta avada facebook, e-mail või messenger. Sul võib see olla tükk shokolaadi (suhkur), snäkkimine, kohvi, suitsupausid, hilinemine, edasi lükkamine (nt trenni, jalutama minemine, tööülesanne), telekas, ärevus vms.

Me ei pea ootama suuri muudatusi, et me elu muutuks. Vastupidi, elu muutub läbi pisikeste teadlike tegevuste. Üks pisike teistmoodi tegevus võib tuua kaasa suure hulga muudatusi. Muudame oma elu siis, kui teadlikult valime A asemel B. Kuna ma ei palu sul terve elu seda järgida, vaid üks päev, siis sa oled suuteline seda tegema.

  1. Vali välja üks “nõme” igapäevane harjumus. Luba sellel harjumusel olla tegevus, mitte mõte. Midagi, mida teed ühes päevas korduvalt. Sedasi on sul lihtsam jälgida. Sellest harjumusest saab su stardipunkt üheks (soovi korral mitmeks) päevaks. Idee on, et millestki loobudes, annad sa elule (universumile) võimaluse täita oma elu millegi uuega, millegagi, mida ihkad, näiteks oma elu eesmärgiga! Sa lood vana asemel uuele ruumi. Umbes nagu kappi koristades. Vana välja, et uus mahuks sisse. Või vana diivan välja, et uus saaks tulla. Kui sa lased vabaks “nõmeda” harjumuse, mis sind ei teeni ja “istutad” uude vabasse ruumi taotluse – võib su elu igaveseks muuta. Usu mind. Ega liblika tiivaripsutuse ja tsunami jutt pole õhust võetud ;).

Kuidas see harjutus siis välja näeb?
2. Sul tuleb impulss tegutseda “nõmeda” käitumisharjuse järgi (nt suitsupaus või tükk shokolaadi);
3. Selle asemel, et impulsile järele anda, sa võtad (hingamis)pausi. Ehk sel samal momendil võtad “nõmedalt” käitumismustrilt energia ning suunad selle “palvesse”. Keskendu loojale, elule, armastusele, universumile, uuele ruumile, kõrgemale minale, hingele, väeloomale, igavikule, lõpmatusele, jumalale (kellele iganes, aga mitte sisemisele lapsele!). Hinga sügavalt ning mõtle sellele kõiksusele, üksolemisele, millelegi endast suuremale, kes päriselt tahab sulle parimat. Lõdvestu. Alistu. Ära ole mujal, kui selles hetkes, kontaktis nn kõikvõimalikkusega.
4. Korda endamisi (mõtteis) oma elu eesmärgi lauset. Mida täpsemalt, seda parem. Proovi tekitada ka tunne. Kuidas end tunned, kui elad kooskõlas iseendaga, oma elu eesmärgiga või oma unistuste elu? Kui tunnet on raske leida, siis too kehasse tänutunne (mõtle nt kellelegi, kelle eest oled tänulik). Hoia tunnet ja korda endamisi (elu eesmärgi või mida soovid) lauset. Oluline on, et lauset korrutades oled enesekindel ning täielikult tead ja usud, et see on juba täidetud.
5. Täna mõtteis.
6. Tuleb uuesti selle “nõmeda” harjumuse impulss! Käid läbi 2-5 punkti. Terve päev. Iga kord. Ja vaata, mis toimuma hakkab.

PS! Ma pole öelnud, et see võib kerge olla, näiteks loobuda suitsetamisest või suhkrust üheks päevaks või minul sotsiaalmeediast ja telefonist. Aga see on täiesti tehtav. Ainult 1 päev. Mis sul kaotada on?